Must auk

Ma olen hetkel täpselt ühe suure musta augu veerel ja üritan tasakaalu leida, et mitte sisse kukkuda. Üsna keeruline, arvestades viimase aja sündmusi ning juhtumisi.

Kui veel eelmise nädala alguses olin ma üsna rõõsa-roosa ning rõõmus, siis praeguseks on mu sisemus üsna tumedaid toone võtnud ning paljud asjad muserdavad mind. Alustuseks muidugi Brüsselis toimunud terroriaktid, mis mind taas endast välja viisid. Mida rohkem selliseid sündmuseid ning mida lähemal, seda reaalsemaks need minu jaoks muutuvad ning seda enam süüvib minus hirm, et kas ma homset päeva üldse näen. Hommikul arvutisse ronides torkasid esimese asjana silma just postitused Brüsselis toimuva kohta, seega veetsimegi päeva esimese poole emaga sündmustel silma peal hoides. Ja siiani kipun ikka uudiseid läbi lappama ning lugema uudiseid Brüsseli kohta. See on ka üks peamiseid põhjuseks, miks ma tahan üldiselt lehtede lugemist vältida ning uudiseid mitte vaadata, ma kipun liiga südamesse võtma neid juhtumusi ning need takistavad mul endal normaalset eksisteerimist.

Ma olin juba peale Pariisi rünnakuid üsna hirmul, kuid Brüsseli rünnakud ajasid mind kergelt öeldes paanikasse. Mu õetütar alles käis Belgias ja Prantsusmaal ekskursioonil. Suvel ootavad teda ees Londonis käigud ning Saksamaa reis ning ilmselgelt on mõlemad riigid üsna suures ohus. Veel hullemaks muudab olukorra see, et mu enda terve perekond elab ohupiirkonnas. Kuigi peamiselt on ilmselt pealinnad “tule all”, siis mu ema töötab ühes euroopa suurimas kaubanduskeskuses, mis on ka paraku üsna “heaks sihtmärgiks”. Kui varem oli plaanis koju tagasi minna läbi Londoni ja seal mõned päevad peatuda, siis praeguseks ma ei taha Londonisse minekust kuuldagi. Hea meelega üritaks vältida ka kõiksugu suuremaid üritusi. Näiteks eurovisioonile ei julgeks ma sel aastal ka peale makstes minna.

Kui kõik juba vaikselt vaibuma hakkas ja pilv hakkas pea kohalt ära liikuma, tabasid uued matsud. Esiteks tekkis mul päeva peale vaikselt vastik nohu ning sellest oli pea paks otsas. Teiseks mida õhtu poole aeg liikus, seda valusamaks muutus minu kurk. Ehk siis gripipoiss, mis mu õe ja ema oli juba varasemalt maha murdnud, sai lõpuks kätte ka mind. Lisaks minule muutus nina tatiseks ka Matul aga tundub, et see on õnneks tal ainus sümptom.  Minul oli aga iga minutiga enesetunne aina kehvem ning muidugi sellele järgnes ka väga niru öö.

Ja nagu sellest veel vähe oleks, andis mu armas telefon otsad ja siseekraan puru. Arvata võib, et see ei ole ainus probleem, sest telefoni arvuti taha kaabliga ühendades ei tuvasta ta mitte ühtegi faili. Niipalju siis minu piltidest ja videodest, mis seal olid. Välisekraanide vahetused maksavad aga ca 100 euro kanti, mis siis siseekraani hinnaks veel olla võib? Ilmselgelt ei ole mõtet üritadagi parandada, kui sama telefoni uuem mudel maksab poes 229 eurot..  Mul on varem küll õnnetusi olnud telefoniga aga mitte sellist, mis nii lõplik oleks. Esimene puutetundlik (mitte nutikas) pisike Samsung näiteks uppus mul paar kuud vanana jalavanni. Ja sealt aasta aega hiljem käis veel energiajoogi sees (purk läks kotis katki) “ujumas”. Aga siis piisas esimesel korral kuivamisest ning teisel korral 25 eurosest keemilisest pesust ja oligi telefon korras. Ja kusjuures töötab siia maani. Ainus märk energiajoogist on udused pildid, nende vastu kahjuks enam ei saa. Paraku see telefon ei vastan minu praegustele vajadustele. Sahtlis las ta olla, saab kasvõi varutelefonina kasutada vajadusel aga päriselt ma seda kasutusele võtta ei plaani.

Kuna mul on nüüdseks inglismaal oma inglise telefoni nr ka, siis võtsin kodust kaasa oma vana telefoni, et see kaart sinna pista. Mis mul muud üle jäi, kui oma õige number nüüd siis sinna pista. Paraku see telefon on aga väga ajast ja arust ja hädavaevu saab vajaliku ära teha. Minu õnn, et ma siin oma eesti numbrit väga palju ei kasuta, peamiselt Kaidoga suhtlemiseks. Inglise numbri jaoks sain õetütrelt laenuks Iphone 4. Ehk siis saan nüüd elu esimese isikliku kogemuse “näritud õunaga”. Kartsin hullemat aga õnneks olen üsna kiirelt asja käppa saanud. Eks tal ole omad plussid (icloud näiteks) aga tee mis tahad, mina eelistan jätkuvalt Androidi ja õunakesele üle minna ei soovi. Ehk siis ma pean hakkama jälle uut telefoni endale vaatama.

Noh ja muidugi ei tasu mainida ilmselgelt seda, et mul hakkab koduigatsus hinge pugema. Igatsen oma armsaid naabrinaisi ja sõbrannasid. Minu lemmik ajaveetmisvõimalus on kohvitassi taga sõbrannadega lobiseda ja siin mul seda võimalust just eriti palju ei ole. Kuigi siin istun ema ja õega kohvitassi taga, õnneks ilma kohvita ikka elama ei pea.

Päikest ja ilusaid ilmasid tahaks, läheks ilmselt olemine ka paremaks.

6 thoughts on “Must auk

  1. Pahad lood jah.
    Aga kas Aliexpress.com-lehelt ei saa telefoni ekraane 4 korda odavamalt? Siis peab küll ise vahetama, aga minu kogemus on, et nokitseksin tunnikese ära küll, et 75 euri sellega säästa.. Õnneks ei läinud tundigi, lapse telefon oli. Õde vahetas oma telefonil ka.

  2. Hirm on selline ohtlik asi… vaikselt tuleb ja lõpuks võtab ta terve elu üle. Tuleb lihtsalt hing kõvaks teha ja mööda vaadata (ning tean, et seda on kergem öelda kui teostada). Üldiselt aitab sellele kaasa uudiste mitte vaatamine, sest see teeb asja hullemaks ainult (sest kes TEGELIKULT 100% teab, mis ja kus juhtus, meedia räägib üldiselt siiski seda, mis neile raha sisse toob). Soovin siiski, et saaksid varsti terveks, saadan ühe sooja pai ja palju päikest! :)

    • Suur-suur aitäh sulle nende heade soovide eest! :) Ma üldiselt üritangi end kõigest eemale hoida ja mitte uudiseid vaadata aga päris pead liiva alla peita ka ei saa ja kui jälle kuuled kusagil mingitest õnnetustest, siis ikka kipud uudiseid ju vaatama.

      Õnneks mind praegu piinab ainult nohu ja jube väsimus, kurguvalu on õnneks läinud. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s