The Selection series

Eelmise nädalaga lisandusid loetud raamatute nimekirja ka 15, 16 ja 17. Olin mitmel pool juba varasemalt näinud väga ilusa kaanega raamatut, mille pealkirjaks on Väljavalitu. Mingil põhjusel olin aga selle koguaeg kõrvale lükanud. Hiljuti nägin aga sellest sarjast mitut pilti ka ühe armsa naisterahva instagrammi kontrol ning see tekitas minus jälle huvi, sest meil üldiselt on üsna sarnane maitse raamatute osas olnud. Ja kui ma järgmisel päeval Fabula avasin ja nägin viimati lisatud raamatute seas just nimelt selle sarja kolmandat raamatut, siis leidsin et just nüüd ongi aeg neid lugema hakata. Ju siis see oli märk, et võta end kätte naine ja loe.

27.Raamat, mis on bestseller  – “Kiera Cass – Väljavalitu”
26.Raamat, mis on osa raamatusarjast – “Kiera Cass – Eliit”
14.Raamat, mille kaas kutsub sind lugema – “Kiera Cass – Printsess”

Mul on selle sarja kohta ainult ühte öelda… Ma olen armunud! Läbi lugesin need kolm raamatut vist nelja päevaga. Seda küll suuresti enda unetundide arvelt aga mul pole kahju ka, sest see sari vääris tõesti lugemist.

selection-series

Raamatute peategelaseks on neiu nimega America, kes elab üsna noorukeses riigis. Peale riigi loomist jagati inimesed vara järgi kaheksasse erinevasse kasti ning igal kastil on omad sobilikud ametid. Kaheksandas kastis on põhimõtteliselt ilma varanduseta kodutud ning esimesse klassi kuulub kuningapere. America perekond on viiendas kastis ja America ise on laulja ning mängib mitut erinevat pilli. Kaks aastat on tal olnud suhe ühe kuuenda kasti noormehega, kuid nad on pidanud seda teiste eest varjama. Ühel päeval saabub aga teade, et Prints on piisavas vanuses naise võtmiseks ning kuningapere korraldab valiku, kõik 16-20 aastased noored neiud saavad täita avalduse ning seal valikul osaleda. Lõpuks valib kuningapere kõikide avalduste seast välja 35 noort neidu, kes paleesse elama kolivad ning Prints Maxoni südame pärast võistlema hakkavad. America ei taha sellest esialgu kuuldagi, kuid ema ning oma boyfriendi Aspeni peale käimisel täidab avalduse siiski. Siis jätab Aspen America aga maha ning America saab teada, et tema on üks 35st välja valitud tüdrukust. Ta pakib asjad ning kolib Paleesse elama. Prints hakkab vaikselt tüdrukutega ükshaaval tutvuma ning riburadapidi neid koju tagasi saatma, kuid Americaga on tal omad plaanid ning tema püsib nädalast nädalasse kindlalt paigal. Asjale annab vürtsi asjaolu, et paleed ründavad pidevalt mässajad ning neid on kahte sorti, ühed üritavad röövida ning teised tappa. Lõpuks peaks 35st tüdukust alles jääma vaid 10 ning seda nimetatakse Eliidiks. Järjekordse rünnaku tagajärjel otsustab aga Maxon enamus tüdrukuid koju saata ning jätab Eliiti vaid 6 sobivaimat tüdrukut. Vahepeal on aga Aspen “aega teenima” saadetud ning satub paleed turvama ning saatuse tahtel määratakse ta America uksetagust valvama. Loomulikult ajab see America taaskord väga segadusse ning ta ei tea enam mida teha. Ei suuda unustada minevikku aga on juba oma tulevikku hoopis teistsugusena ette hakanud nägema. Lõpuks jääb Maxoni jaoks sõelale vaid 2 tüdrukut, kelle seast ta endale siis Printsessi valima peab.

Esialgu ei osanud ma võtta seisukohta, et kas mulle võiks meeldida sellise sisuga raamatud või ei. Aga kuna see polnud tüüpiline ninnunännu armastuslugu, siis mida leht edasi, seda rohkem ma seda endasse ahmima hakkasin ning seda enam see mulle meeldis. Vahelduseks kriminullidele on niivõrd tore lugeda selliseid romantilisi, kuid samas kurbi raamatuid. Kõik need rünnakud ning teadmatus ajavad ennast ka ärevusse. Tüdrukute omavaheline jagelemine ajab naerma ning romantilised hetked Maxoniga ajavad õhinasse. Viimane raamat tekitas minus kõige enam erinevaid emotsioone ning vahepeal tegid pisarakraanid ka korralikult tööd.

Mina soovitan igatahes väga, no niivõrd mõnus oli neid lugeda ning kurb oli tõdeda, et raamatud nii kiirelt läbi said. Ma ei tea keda ma tänama pean selle eest, et Fabula olemas on. Muidu ma ei tea millal ma seda alles lugema oleksin saanud hakata. Praegu aga võtan ette raamatu, mis räägib eeslist nimega Simon ning peale seda on järjekorras ka Ohakalind, mis tundub viimasel ajal paljudele hästi peale minevat.

4 thoughts on “The Selection series

  1. Ma lugesin need kolm läbi eelmisel suvel, jäin päris rahule. Nüüd on sinna sarja lisandunud ka neljas ja varsti viies(kui need “novella-d” välja jätta). Loeksid järgmisi osi ka kui eestikeelsed oleksid?

    • Jaa loomulikult loeksin! Ma tean, et the Heir (4.) on olemas ja 5. nüüd selle aasta Mais inglise keeles välja tuleb. Pikoprint lubas, et kunagi tuleb ikka neljas osa ka eesti keeles, ootame ja loodame parimat. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s