Simoni päästmine

Vahepeal sai läbi loetud selle aasta 18nes raamat.

24.Raamat, mis räägib loomast/loomadest – Jon Katz – “Simoni päästmine”

simoni-päästmine

Raamat räägib sellest, kuidas üks kirjanik võtab enda hoole alla päästetud eesli, kes ristitakse Simoniks. Ta on väga nukras seisus ning põhimõtteliselt surmasuus Joni juurde jõudes, kuid sellegipoolest inimese suhtes väga usaldav ning suure südamega. Jon räägib Simoni raviprotsessist ning sellest, kuidas nad järjest lähedasemaks saavad ning kuidas ta ise Simonilt kaastundlikust õpib.

Raamat on tõsieluline ning pani mind üsna mitmes kohas lihtsalt nutma. Ja mida rohkem ma edasi lugesin, seda rohkem tekkis tahtmine endale ka üks eesel koduaeda soetada. Õnneks praeguseks olen maha rahunenud ja enam seda mõtet peas ei veereta. Ja kui ma vaatasin peale selle raamatu lõpetamist ka videosid Simonist ning teistest selle raamatu loomadest, siis muutus asi minu jaoks veelgi reaalsemaks ja kurvemaks. Kuidas saab keegi ühe väikese õnnetu hinge sedasi saatuse hoolde jätta? Lase ta siis vähemalt vabaks, mitte ära hoia vangistuses hinge vaakumas. Küll on hea, et meie seas liigub ka selliseid inimesi, kes märkavad ning õigel hetkel käe külge panevad ja päästavad.

Mõtlesin üsna mitmeid kordi selle raamatu lugemise ajal, et oleksin seda või teist ilmselt teisiti teinud. Kasvõi näiteks Rocky osas oleksin ilmselt midagi muud välja mõelnud. Samas never say never ja iial ei tea, kui ise ei ole samas olukorras olnud. Hakkasin mõtlema hoopis sellele, kuidas ma surmasuust tsintsilja sain päästa ning kuidas temast sai samamoodi imeline ja usaldav lemmikloom, kui ta meiega lõpuks ära harjus. See on uskumatu, kuidas loomad oma tänulikkust ning austust suudavad üles näidata.

Kui vaid selliseid inimesi oleks rohkem, kes suudavad enda ümber toimuvat märgata ning ei häbene endast nõrgemate eest seista. Maailm oleks palju ilusam paik.

Kui aga uuesti raamatu juurde tagasi tulla siis soovitan lugeda kõigil, kes on suured loomasõbrad. On küll kurb aga samas siiski südamelik ning hea lugu.

Lõppu väike video loo peategelasest.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s