DIY ehk omapärane kingitus lähedasele inimesele.

Reedel oli mu sõbrannal sünnipäev ning kuna ta elab ka hetkel Manchesteris, pidasime tema sünnipäeva minu pere seltsis meie kodus. Nuputasin tükk aega, mida talle kinkida võiks, kuni lõpuks tuli idee midagi ise luua. Veidi aega nuputamist ning sündis mõte teha nn seinatahvel või pilt. Leidsin netist teksti “Good coffee is a pleasure. Good friends are a treasure”, ning kuna see sobis nagu rusikas silmaauku, saigi see välja valitud.

Neljapäeval võtsin end lõpuks kätte ning hakkasin seda tegema. Panen siia ka kirja kuidas ning mida tegin, ehk saab keegi idee mida oma lähedastele teha võiks. Ma olen selliseid paar korda varem ka juba teinud ja minu arvates on nii toredad ja omanäolised, kõik on nende üle alati rõõmustanud.

  1. Leia sobiv tekst (või pilt), mis teie arvates võiks kingi saajale sobida.
  2. Leia sobiv font teksti jaoks ning prindi tähed välja või kopeeri need. Miks ka mitte kasutada poest ostetud värvilisi tähti või ajakirjast välja lõigatud tähti, fantaasial saab lasta lennata. Mina kopeerisin tähed paberile, liimisin need paksemale paberile ning kui need olid ära kuivanud, tegin musta tindipliiatsiga piirjooned üle ning lõikasin kõik tähed ükshaaval välja. Mulle meeldib see efekt, et tähed on kõrgemad.
  3. Võta sobiva suurusega paber või papp ning säti tähed enda jaoks sobivalt paberile. Esialgu ilma liimita, et saaks vajadusel muuta, kui miski ei sobi. Kui paigutus teie arvates sobilik on, siis tähed kinni liimida. Mina kasutan enamjaolt PVA liimi ning kasutan tähtedele kandmiseks pintslit, et ühtlaselt saaks liim jaotatud. PVA liim tuleb pärast vee all pestes väga ilusti pintslilt maha.
  4. Lõppviimistlusena saab lasta taas fantaasial lennata. Saab tähti värvida, esemeid juurde joonistada, kivikestega kaunistada. Kuna minu tekstis olid mainitud sõbrad ja kohvi, siis otsustasin sõbrannale teha kohvitassi ning südame ning seda just liimitavate kivikestega, et sära juurde anda.
  5. Kui kõik on piisavalt kuivanud, siis “pilt” ära raamida ning voila, ongi imeilus ning omanäoline kingitus olemas.
DSCF2636

Kopeeritud tähed ja ootel kivikesed ning pildiraam.

DSCF2639

Ükshaaval välja lõigatud tähed.

DSCF2640

Paberile paika sätitud ning ootavad liimimist.

DSCF2642

Lõpptulemus.

Minu sõbranna igatahes oli nii õnnelik, et oleks peaaegu nutma hakanud. Tema jaoks on väga olulised nii kohv, kui ka sõbrad. Ja ta hindab väga seda, et asi on oma kätega tehtud ning südamest tulnud. Ja ta võib täiesti kindel olla, et teist täpselt samasugust tahvlit ei ole mitte kellelgi teisel. :)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s