Pulmadest

Jube palju on viimasel ajal jälle hakatud pärima, et sõrmus on sõrmes ja millal nüüd siis pulma saab. Ja mina ei oskagi sellele kuidagi vastata. Mitte, et ma ei tahaks abielluda vaid pigem ma olen segaduses, sest ma ei ole enam üldse kindel, millised need pulmad meil välja peaksid nägema.

Mul on tegelikult olnud tore idee ammu, et võiks ju pulmad olla meie aastapäeval aga see on selline nõme sügisene aeg, kus ilmad on nagu nad on ning mu pere ei saaks seal siis osaleda, sest õetütrel on kool. Ehk siis peaksid olema siiski suvised pulmad ja ilmselt juuli kuus.

Palju suuremaks mureks on aga see, et ma ei ole enam kindel, keda ja kui palju ma pulma kutsuda tahaks. Ma tean, et on enamvähem miljon hinge, kes hirmsasti pulmakutset ootavad ning ennast siis herneks vihastavad, kui seda ei saa. Samas ma kindlasti ei taha kutsuda kõiki inimesi, vaid tõesti neid kõige olulisemaid. Kuidas lahendada see probleem, et hiljem pool maailma mu peale vihane ei oleks? Lisaks sellele olen igatepidi arvutanud ja arvestanud ning jõudnud armusaamisele, et ma hakkan oma sõnu sööma. Kui ma veel eelmisel aastal olin täiesti veendunud, et kõik külalised tuleks ikkagi koos perede ja lastega kutsuda, siis praeguseks olen aru saanud, et see on jabur. Ma peaksin oma pulma eelarve siis kasvatama enamvähem kahekordseks, sest neid lapsi oleks nimekirjas lihtsalt enamvähem samapalju, kui täiskasvanuid. Seega tuleks veel lastele eraldi lõbustused muretseda ning loomulikult lapsehoidja, ehk siis lisakulu. Pealegi kas ma lasen tulla sõbrannal 3 lapsega ja ütlen selle asemel koha üles näiteks olulisele täditütrele, sest rahaliselt lihtsalt ei tule välja nii paljude inimeste kutsumine? Ehk siis järjekordselt võib tulla solvumisi, sest mismõttes ma palun ilma lasteta kohale tulla. Kuidas see probleem välistada ja inimestele selgeks teha, et mul ei ole laste vastu reaalselt midagi aga nii oleks lihtsalt parem? Vanematel endal ka lihtsam, kui saavad üheks õhtuks end vabaks lasta ning ei pea muretsema, kus lapsed on ning mis nad teevad. Ja ei pea inimesed selle pärast varem lahkuma, et lapsed on väsinud ja vaja koju magama viia. Ma tean, et paar sõbrannat on selle otsusega mul väga päri ning tuleksid isegi ilma palumata ilma lasteta aga kindlasti on ka neid, kes selle pärast jorisema hakkavad.

Kolmandaks ja kõige suuremaks mureks on see, kuidas söögi ja joogiga asi lahendada. Kui mina näiteks tahaksin hea meelega seapraadi süüa, siis mida ma teen nendega, kes sealiha üldse ei tarbi või üldse taimetoitlased on? Ütlen lihtsalt, et oma viga või hakkan igale inimesele eritoitu tellima? Ma ei tahaks seda ka, et kutsun külalised ja siis nendega üldse ei arvesta ning jätan nad nälga oma isekuse tõttu. Samas mingeid ekstra fäänsisid roogi ma ka pakkuda ei kavatse, sest neid ka pooled inimesed mu tutvusringkonnas ei tarbiks, kaasa arvatud mina ise. Ja kui söögiga veel kuidagimoodi saaks hakkama, siis joogi osa on minu jaoks kõige keerulisem. Mul ei oleks üldse probleemi kõiksugu alkohoolseid jooke sinna kohale tuua aga kuna ma tean, et kutsutavas seltskonnas oleks vähemalt 3 inimest, kellel on piiri tunnetamisega tõsised probleemid, siis kuidas nendega hakkama saada? Mitte kutsumine ei ole lahendus aga seda ma ka ei tahaks, et inimesed ennast liipriks tõmbavad ning meie tähtsa päeva lihtsalt ära rikuvad. Kuidas panna neile piir peale, paluda kellelgi nende järgi valvata?  On kellelgi sellise asjaga kogemust, et pulmas on inimesi, kes oma piiri väga hästi ei tunneta?

Mida rohkem ma mõtlen nendele muredele ja probleemidele, seda kaugemasse tulevikku ma selle abiellumise lükata tahan. Paar korda on käinud ka mõte, et lähme teemegi kahekesi asja ära aga see ei teeks mind õnnelikuks ja ma kahetseksin seda, ma tean. Ehk siis ma olen oma mõtetega täiesti ummikus.

12 thoughts on “Pulmadest

 1. Me abiellusime kahekesi, notaris. Päeval istusime minu perega, õhtul abokaasa perega. Ja see oli kõik nii meie nägu, et teisiti ei oleks tahtnudki :) Solvumisi tuli rohkem kui küll, AGA meeles tasub pidada, et see on teie päev ja kes solvub oleks muu solvumispõhjuse ka leidnud :)

 2. Toitude osas mina teeks nii et kõik toidud on n-ö lahtiselt, vaagnad käivad ringi ja igaüks võtab. Traditsiooniline pulmatoit on ikka kartul, praekapsas, sealiha ja siis mingeid snäkke ka, kui ei serveerita kõigile otse taldrikul siis saab igaüks vaadata mida võtab ja lihtsalt liha mitte võtta.
  Põhiline, et see ikkagi sinu pulm ja võid ju lauale panna mõningaid asju mis ka taimetoitlastele sobivad, et nad nälga ei jääks, aga kindlasti ei ole mõtet tervet menüüd kohandada nii et sobiks igasuguste talumatuste ja erisoovidega inimestele. Niimoodi ei olegi lihtsalt ju võimalik, sest üks on taimetoitlane, teine ei talu nisu, kolmandal on munaallergia, neljandal laktoositalumatus… :D

  Alko suhtes ilmselt ei olegi muudmoodi võimalik, kui lihtsalt selle kogust piirata. Kes piiri ei tunne see ei tunne ja pole ilmselt midagi teha. Minu isa on ju ehtne näide, mäletad vast :)

 3. Minu üks parimatest sõbrannadest abiellus salaja, mulle saatis ainult pildi sõrmustest, et peab mulle midagi ütlema. Jah, ma olin alguses hullult pahane (näitlikult), aga tegelikult, mida kuradit? Ega mina ei abiellu ja mul hea meel, et nemad selle tehtud said ja rahul olid. Ja arvan, et reageeriksin ka kõikide teiste sõbrannade pulmade peale samamoodi, sest ka ma ise mõtlen, et kuigi mul on mustmiljon sõpra, kutsuks ma pulma ikkagi ainult mõne neist. On hetki, kus tuleb sõpradel vahet teha.
  Mis puutub lastega tulemisse, siis see on minu meelest ebaviisakas juba algusest peale. Lapsed ja pulmad ei käi kokku, just nagu ei käi kokku lapsed ja matused. Ma olen hull lastefänn, aga nii tähtsale üritusele ei saa tuua nö olendeid, keda on võimatu kontrollida. Minu jaoks on alati olnud armas, kui abiellujate laps(ed) on kaasas, aga külalised leidku küll lapsehoidja.
  Söögi-joogi osas arvan, et piiriks on mõõdukus, söök ei ole ju ainult sealiha, seal on ilmselt juures ka kartul ning mõni salat vms, kes pirtsutab, see pirtsutab, kurb lugu, ei jõua kõigiga ka arvestada. Joogiga sama, keegi ei keela pakkuda veini-šampust, mis ehk välistab kellegi laua all olemise. Või kui seda tõesti kardad, siis ehk palud nende kaaslastel silma peal hoida.
  Lõppude lõpuks on oluline, et Sina ja Kaido õnnelikud oleksite :)

 4. Kahekesi kusagil kenas kohas on ka täiesti lahe. Meie abiellusime Kuressaares, kah salaja :D Oli neid, kes olid solvunud ja oli neid, kes pärast sama tegid. Igal juhul on see teie päev ja teiste peale pole küll vaja liialt mõelda. Jõudu!

 5. See alko osa on üks paha ja nutune osa. Mina lahendasin pulmade teema üldse nii, et peale registreerimist oli selline grillpeolaadne üritus. Inimesed vahetasid peoriided mugavate vastu, kooserdasime metsade ja rabade vahel. Pärast salatid ning suupisted. Alkot ma ise ei oleks üldse tahtnud pakkuda, kuid mõtlesin, et ehh las siis olla, Kui on selline vabas õhus vaba üritus, noo las siis lällavad südamest. Muidugi mõni lasigi südamest. Kas see mulle meeldis? Tegelikult mitte. Pigem lohutasin sellega, et see õudus saab ju kohe varsti läbi ning inimesed on saanud oma soovitud peo. Nüüdseks lahutatuna mõtlen, et enam sellist pulma ei korraldaks. Pulmad peaks olema ikkagi midagi ilusat ja toredat. Hetkel on päris õõvastav meenutada neid purjus laaberdavaid inimesi, kes pulmahommikul ringi kakerdasid…

  • Mul kaasa hakkas ka, et teeme hoopis oma aias grilli aga tahan ma jah seda. See tähendab seda, et pärast on ikka mul kogu see jama kasida ja ei saa rahulikult magama ka minna, kui liiga ära väsin. No ei ole oma aia grill minu jaoks midagi erilist. Sünnipäevadeks ja niisama istumisteks ideaalne aga mitte sellisteks pidustusteks. Seda enam, et ümberringi on palju naabreid ka, kõiki ju kutsuma ka ei hakka.

 6. Ma arvan, et pulma puhul on kõige olulisem, et see meeldiks Sulle ja Su mehele ja kui te otsustate, et kutsute külalised ilma lasteta, siis see on mõistetav. Muidugi on vahva kui lapsed on ka kaasas, aga nad tõesti väsivad kiirelt ja nende vanemad peavad varakult koju minema. Mõned teevad nii,et ütlevad,et võib tulla koos lastega pulma juhul kui laps on väga väike (rinnalaps) või piisavalt suur, et oskab käituda ilusti :)
  Toidu osas võid kõigilt külalistelt küsida, kas nad eelistavad siga või kana (või kala). See on selline väike kompromiss ja ülejäänud salatid-kartulid-suupisted on ikka samad, ei pea igaühe jaoks tegema eraldi. Nagunii on alati keegi, kes miskit ei söö kohe üldse :D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s