Imeline väike mees

Mida päev edasi, seda rohkem ma imetlen oma väikest kutti. Iga päevaga aina mõistlikumaks ja asjalikumaks.

DSCF2768

Kuigi ta jätkuvalt räägib veel vähe, siis igapäevaselt tuleb tal siiski sõnu ja väljendeid juurde ning kui väga midagi tahab, siis tuleb ikka jutt ka. Samas isegi kui ei oska rääkida, suudab siiski enamus asjad meile ilusti selgeks teha. Ja mis kõige vahvam, ta mõistab ka juba kõike, mida meie talle räägime. Kui palun tal midagi teha või tuua, siis üldiselt teeb seda kohe ilma vastu vaidlemata. Kui väga väsinud on või üldse ei taha teha, siis vahel kipub vaidlema aga aru saab kõigest. Kui näiteks kusagile kiire on ja ta ei taha kohe üldse käru peale istuda, siis räägin talle rahulikult ära, et praegu on kiire aga pärast saad ise rahulikult jalutada, siis on nõus ikka käru peale istuma. On küll pisut nukker aga on siiski nõus istuma.

DSCF2739

Aina enam tahab ta muidugi oma jalgadel ringi liikuda ja pool ajast lükkan käru lihtsalt tühjalt. Vahel ei võta käru enam kaasagi, kui mõned kilomeetrid vaid vaja läbida või lähedal asuvates poodides käia. Ja kuna Matu üldiselt väga ilusti käest kinni hoiab, ei ole temaga jalutamine just eriline mure. Ainult kiirused pole just erilised veel aga tal ju nõnda pisikesed jalad ka. Vahel ei taha käest kinni jalutada, siis luban tal ise kõnniteel jalutada aga üle tee tuleb alati käest kinni minna, see on tal selge. Ja igal võimalusel tahab ta ise nuppu vajutada, et valgusfoor roheliseks läheks. Isegi siis, kui valgusfoor juba roheline on, tahaks tema ikka nuppu vajutada. Ja koju neljandale korrusele ning siit alla on vaja tal alati ise minna. Pool ajast käest kinni, pool ajast lihtsalt turvates.

DSCF2512

Lemmik mänguasjad on hetkel ilmselgelt kõikvõimalikud vilkuritega masinad, mis tema keeli on “Viio-viio”-d. Tuletõrjeautod, kiirabiautod ja politseiautod jäävad tal igal pool silma ning neid tahaks ta mänguasjapoest ka miljon koju tassida. Populaarsed on ka erinevad kallurid, kastiautod ja treilerid, millega annab asju vedada. Siis on vaja ikka autosid, klotse ja muud kraami peale uhada ja ringi sõita. Ka rongid on väga suured lemmikud, oma puidust rongirada paneb iga päev kokku ja mängib sellega pikalt. Masinatele järgnevad kohe klotsid, millest saab nii rongi, kui ka suurt torni, maja või autogaraazi ehitada. Ja siis loomulikult erinevad raamatud ja pusled. Samas ei põlga ta ära ka “plikade mänge”, ehk siis beebinuku eest võib ka ju hoolt kanda. Teda käruga sõidutada, sööta ning potile panna. Ja õetütrega koos nõudega mängida on ka tema arvates igavesti vahva. Mänguväljakul on kõige suurem hitt jätkuvalt liumägi, see tuleb koju jõudes kindlasti meil muretseda. Temaga on praeguseks juba niivõrd lihtne, sest ta mängib hea meelega nii kellegagi koos, kui ka üksinda. Ehk siis pole probleemi vajadusel kodus süüa teha või koristada, sest laps saab enda eest hoolitsemisega suurepäraselt ise hakkama.

DSCF2749

Eriti äge on vaadata seda, kuidas ta üritab kõigi eest hoolt kanda. Üritab meile jalanõusid jalga aidata, toob ja viib asju ning näitab, kus-mis asub, kui me midagi taga otsime. Ja oi kui armsalt ta üritab vahel väikese õetütre eest hoolt kanda. Üritab talle ka jalanõusid ning pükse peale lõunaund jalga panna. Paneb lutti suhu ja viib talle juua ja näksimist. Samas pool aega nad jällegi kaklevad elueest, sest ühes vanuses lapsed.. neil ikka alati sama mänguasja ju korraga vaja ning vanaema tähelepanu pärast on ka vaja ju kakelda.

DSCF2776

Õnneks on siin vahepeal juba täitsa suvi ja saab riideid vähemaks võtta.

Suur laululind on ka ning kuigi veel sõnu palju ei tule siis viisi peab täitsa kenasti. Mulle sobib, laulvad poisid on vahvad. Peamiselt hakkab laulma muidugi siis, kui ära väsib.. üsna tihti võib õhtul voodist laulu kuulda, enne kui lõpuks magama jääb.

DSCF2650

Mis aga magamisse puutub, siis lõunauned on meie majas praeguseks üsna haruldane nähtus. See eest tahab ta õhtul aga varem magama minna. Ja mis minu jaoks kõige uskumatum, ta ise läheb voodisse ja ütleb head ööd. EI ole mingit tralli magama panemisega enam, laps ära väsib siis läheb ise magama ära.

Sügisest peaks ta tehniliselt lasteaeda minema. Järjekorda olen meid pannud, Mais peaks siis selguma, kas ja millisesse rühma koha saame, sest valida on kahe rühma vahel. See tähendab aga seda, et suve jooksul pean ma ta kuidagi normaalselt sööma saama, uuesti lõunaunesid magama ning lõplikult mähkmevabaks ka saama. Hetkel on ta ikka veel mähkmetes. Käib küll vahelduva eduga potil pissil ning vahepeal avaldab ise soovi sinna minna, kuid pool ajast ikka kangutab vastu sellele. Olen vahepeal harjutanud teda aluspükstega ka, need pissitakse kiiremini täis kui jalga saavad. Ma usun, et kindlasti mõjutab õetütar oma mähkmetega ka teda. Miks tema peaks potil käima, kui teine kõrval ikka mähkmetes tsillib. Hiljemalt koju jõudes kavatsen asja tõsiselt käsile võtta sest enne kolmanda eluaasta täitumist võiks ometi neist ju lahti saada. Õnneks aega veel on ja suvi on veel ees, soojal ajal on seda lihtsam teha ka ning vägisi potile ikka sundida kedagi ei saa.

Praegu aga naudime veel inglismaa elu. Matu on üsna rahul, sest mänguasju on tal siin tänu vanavanematele miljon ja tähelepanu saab ka kotiga. Eks näis, millal me lõpuks koju tagasi naaseme, aega veel on :)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s