Eurovisiooni esimene poolfinaal

1.) Soome “Sing it away” – Eee, wtf is this? Algus tundus isegi paljulubav aga mida edasi seda hullemaks. Laul pole üldse meelt mööda ning seda hööritamist laval on lihtsalt piinlik vaadata. Ma ilmselt paari tunni pärast ei suuda seda laulu isegi meenutada, ainult hööritamine jääb meelde.

2.) Kreeka “Utopian land” – Ja eurovisioon jätkub samas vaimus. Loodan, et tuleb ka paremaid lugusid, sest algus küll paljulubav ei ole. Omapärane laul ja lauljanna tundub üsna sümpaatne aga poiste räppimine ei ole mulle eriti meelt mööda. Samas parem, kui Soome laul.

3.) Moldova “Falling Stars” – Lauljanna tundub sümpaatne ning mulle meeldib tema kleit väga. Salmid ei ole väga kaasahaaravad aga refrääni osa meeldib mulle küll. Siiani parim esitus ning lugu.

4.) Ungari  “Pioneer” – Laulja on nunnu kutt ja laul on mõnusalt kaasahaarav. Pisut häirib see, et lauljal oleks nagu hääl ära, kuid see pigem vist ongi tema hääle eripära. Tundub olevat siiani kõige hingestatum esitlus. Meeldib väga!

5.) Horvaatia  “Lighthouse” – Mis kuradi asi tal seljas on?? Laulja hääl meeldib väga, kuid laul ise on ebasümpaatne. Plusspunktid kostüümi lahenduse eest, sest ürbi all oli peidus üsna põnev kleit. 

6.) Holland  “Slow Down” – Väga meeldib kell, mis põrandal tagurpidi käib. Kitarrimuusika on alati väga mokkamööda ja muusika ning viis on väga mõnusad. Samas eurovisiooni jaoks tundub pisut nõrgaks jäävat. Hollandil on tavaliselt palju tugevamad lood ning esitlused. Samas siiani üks parimaid. Kujutan ette, kuidas autoga sõites võiks seda mõnusalt kuulata ning kaasa ümiseda.

7.) Armeenia  “LoveWave” – Tekib täpselt selline tunne, et kohe tuleb kusagilt põranda seest post ja läheb postitantsuks. Laul on üsna niru ning lauljanna ei päästa seda oma keha näitamisega kohe kuidagi. Odav.

8.) San Marino  “I Didn’t Know” – Aina hullemaks. San Marinos on lauljad vist otsa saanud. Saadeti kellegi vanaisa lavale kähisema. Lisaks lauljatele on otsa saanud ka muusikud, kes normaalseid laule oskaks luua.

9.) Venemaa “You Are The Only One” – Üks kahest euroloost, mida olen varasemalt korra kuulnud. Teine on muidugi eesti oma. Praegust arvestades esimese poolfinaali tugevaim laul ning esitlus. Lavashow on mõnusalt läbi mõeldud ning laul on mõnusalt kaasahaarav ning meeldejääv. Venemaal on pea igal aastal üks parimaid laule.

10.) Tsehhi “I Stand” – Midagi mulle selles laulus meeldib aga ma ei saa pihta mis osa. Lemmikute hulka aga ei kuulu ning vabal ajal seda kuulama ei kipuks. Üsna kuulatav laul aga mitte midagi erilist minu jaoks.

11.) Küpros “Alter Ego” – Puuri pandud mehed on teistest nii erinev ning lahe. Samas laulja on üsna ebasümpaatne ja tundub, et pingutas kohati liiga üle. Mõne teise lauljaga oleks see laul ilmselt parem olnud. Samas meeldis laul siiski rohkem, kui nii mõnigi tänane esitlus.

12.) Austria “Loin d’ici” – Väga armas lauljanna, naeratus ajab ennast ka naeratama ning tekitab kuidagi helge tunde südamesse. Nagu väike õnnelik printsess seal laval. Meeldivad nii laul ise, kui ka lauljanna hääl. Nii ilus esitlus.

13.) Eesti “Play” – Jep, ei ole vahepeal laul paremaks läinud, ehk siis ei meeldi üldse. Väänleb laval nagu kannataks pissihäda käes ning kallis ülikond ei päästa paraku midagi.

14.) Aserbaidžaan “Miracle” – Algus oli väga jama aga refrään on väga mõnus ja kaasahaarav.

15.) Montenegro “The Real Thing” – Täielik piiiiiiks. Miks on vaja sellist jama toota?

16.) Island “Hear Them Calling” – Veider, nii kostüüm kui ka lavashow on veider. Samas laul ise on üsna tore.

17.) Bosnia ja Hertsegoviina “Ljubav Je” – Tsellomuusika on nii ilus. Väga tugeva häälega naislaulja. Meeldivad nii laul, lauljad kui ka lavashow. No ja muidugi pidi räpp laulu lihtsalt ära rikkuma. Seega kukkus kolinal nimekirja lõppu.

18.) Malta “Walk on Water” – Laul on ilus ning lavashow meeldib ka. Samas laul võib ilus olla aga ilmselt väga meelde see mulle siiski pikemas perspektiivis ei jää.

Mina saadaks edasi Kreeka, Moldova, Ungari, Hollandi, Venemaa, Küprose, Austria, Eesti, Aserbaidžaani ja Malta. Enda isiklikud lemmikud on aga Ungari, Holland, Venemaa ja Austria. 

Edasi saajad on aga Aserbaidžaan, Venemaa, Holland, Ungari, Horvaatia, Austria, Armeenia, Tsehhi, Küpros, Malta. Ehk siis 10st kirja pandust 7 said edasi ja nende seas kõik minu lemmikud. Ma olen üsna-üsna rahul.

Ülehomme siis teine poolfinaal, jääme seda ootama. :)

4 thoughts on “Eurovisiooni esimene poolfinaal

  1. Selle San Marino vanaisa kihta teadis Reikop rääkuda, et tal ei olegi mitte mingit seost San Marinoga. Ta on hoopis hambaarstiharidusega Kuldvillaku (või oli äkki mingi teine mälumängusaade) saatejuht Türgist ja maksis San Marinole hunniku raha, et nad lubaksid teda Eurovisioonile. Ja et see laul ise on Türklaste kirjutatud ja tituleeritud üheks koledaimaks lauluks, mis Eurovisioonil iial nähtud.
    Ja sanmarinolased ise ei ole selliste asjade käiguga üldse rahul.
    Vähemalt sai ühe vana mehe unistus täidetud :)
    Ja minu arvates on ikka palju koledamaid laule nähtud, kuigi seegi midagi erilist polnud tõesti.

      • Ahjaa, sa vaatad ju Inglismaal! No Reikop on minumeelest Eurovisiooni kommentaatorina üle prahi! Tal on ikka suht korralik taustauuring tehtud alati ja iga laulja/loo kohta oskab midagi põnevat lisada :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s