Väljakutse 11. punkt

Lõpetasin eile päeval järjekordse raamatu lugemise Fabulas. Järjekorras juba 24. raamat ning sobitaksin selle ilusti 11.nda punkti alla. Nimelt alustas Abigail selle kirjutamist 15 aastaselt wattpadis ning sellest kasvas lõpuks fännide toel reaalne raamat.

11.Raamat, mille autor kirjutas alaealisena – “Abigail Gibbs – Pimeduse kangelanna. Õhtusöök vampiiriga”

pimeduse-kangelanna-õhtusöök-vampiiriga

Raamatu kirjeldus:  „Trafalgari väljak pole tõenäoliselt parim paik, kus öösel kell üks seista. Tegelikult, kui sa oled ihuüksinda, siis pole mõistlik seal öisel tunnil üleüldse viibida. Nelsoni ausamba ning hoonete vahel tuhisev jahe juuliõhk pani mu lõdisema. Ma värisesin, tõmbasin mantli tihedalt enda ümber ja hakkasin tõsiselt kahetsema otsust kanda sel õhtul nappi musta kleiti. Mida kõike olin ma valmis tegema õhtu õnnestumise nimel …Pilk sambale naelutatud, libistasin jalast ühe oma kontsadega kingadest. Ma ei suutnud oma silmi uskuda, kui vari, mida olin just äsja üle samba libisemas näinud, kadus vaateväljast sama kiiresti, kui oli sinna ilmunud. Kohmitsedes pandla kallal, kiskusin teisegi kinga jalast ja hoidsin mõlemaid kindlalt pihus. Hakkasin edasi liikuma. Jõudsin vaevalt paar sammu astuda, kui tardusin justkui naelutatult paigale. Treppidest tuli alla meestekamp, kõik riietatud pruunidesse mantlitesse ja käes pikad teritatud otstega vaiad … ” Noorteromaan „Pimeduse kangelanna: õhtusöök vampiiriga” on Abigail Gibbsi esikteos. Noor Londonist pärit Violet Lee röövitakse ning võetakse kuningliku vampiiriperekonna, Varnide, pantvangiks. Violetile esitatakse ultimaatum: temast saab vampiir või ta jääb igaveseks vampiirikuningriiki vangi. Violet keeldub vampiiriks muutumast. Kuidas aga mõjutab neiu otsust kiindumus kaunisse ja pahelisse vampiiride kuningriigi troonipärijasse?

Mul on pisut raske võtta seisukohta, kas see raamat mulle meeldis või mitte. Lugema hakates tundus see raamat mulle hirmsasti Twilighti moodi, ainult et kehvem versioon sellest. Täiesti absurdne tundus mulle näiteks see, et peategelane hädaldas ainult kui nõmedad kaanid need vampiirid küll on aga ei olnud juttu, et ta oma perekonda ning väikest õde hirmsasti igatseks. Mina küll vajan peale venna surma oma perekonda veel rohkem, temal oli sellest aga kama kaks. Niisamuti ei saa ma aru sellest, kuidas isa ei leidnud kohe võimalust tulla tütart päästma. Mu isa otsiks küll maapõhjast ka mind üles ja tuleks mulle järele, kui keegi mind ära rööviks ja ma kadunud oleksin. Seda enam, et raamatus on isa väga hästi kursis sellega, et kus ja kes tema tütart kinni hoiavad. Veel kõige absurdsem näib mulle see, et peategelane armub ülepeakaela lühikese aja jooksul olendisse, kes teda terve see aeg mõnitanud, veristanud ja alandanud on. Ühel hetkel vannub peategelane, et ta ei kavatse never vampiiriks hakata ning ärgu Kaspar lootkugi tema südant võita. Järgmisel hetkel vannub ta aga Kasparile armastust ja saadab oma pere kuradile, et vapiiriks saada ja “igavesti Kaspari kõrval elada”. Ja loomulikult see osa ajas mind lihtsalt muigama, et igas vampiiriloos on vampiirid ikka hirmus rikkad, omavad uhkeid eluruume ning sõidavad ülevõlli vingete masinatega.
Kui nüüd võtta arvesse aga seda, et raamatu on kirjutanud alaealine (ning kohati on seda üsna hästi tunda ka kirja pandud ridades, siis raamat ise oli enamjaolt üsna kaasahaarav ning need 600lk said siiski üsna kiirelt loetud ning loeksin hea meelega ka järgmist osa. Kirjaniku silmaring on siiski üsna lai ning ka sõnakasutus erineb oma eakaaslastest suuresti. Ehk siis raamat ajas mind lugemise jooksul üsna mitmeid kordi segadusse ning üsna raske on siiani aru saada, kas mulle see raamat tõesti meeldis või mitte. Praegu ütleksin, et arvestades kirjaniku vanust, siis raamat on sõnavara poolest üsna korralik ning jutt on kirja pandud üsna ladusalt ning kaasahaaravalt. Violet ning Kaspar mulle ei sümpatiseeri, küll aga mõned “kõrvalosatäitjad”. Praegu uuesti raamatut lugemiseks ei haaraks, kuid vampiirifännidel soovitan lugeda küll ning raamatu põhjal tehtud filmi vaataks ka meeleldi, kui selline tehtaks kunagi.

darkheroine_main-300x0

Inglise keelse raamatu kaas meeldib mulle palju rohkem :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s