Eurovisiooni 2 poolfinaal

Aeg on teist poolfinaali hakata vaatama. Öeldi, et pidi tulema üks raskemaid poolfinaale, well see..

1.) Läti “Heartbeat” – Muusika on väga kummaline ning laulu viis kohati niisamuti. Laulja hääl meeldib ja refrääni on väga mõnus kuulata. Parem igatahes kui Eesti laul. Jube suure suuga mees. Selliseid on alati hirmus vaadata, selline tunne et sööb su kohe elusast peast ära.

2.) Poola “Color Of Your Life” – 
Esmapilgul vaatasin, et vuntsidega naine. Väga naiseliku näoga tundus ning pikad juuksed teevad ka oma töö. Punane mantel töötab hästi, tõmbab pilgu kohe endale. Laul on hea, laulja hääl just lemmikute hulka ei kuulu. Uskumatu, et Poolakas ja suudab nii ilusti inglise keelt hääldada.

3.) Sveits “The Last Of Our Kind” – Kõigepealt läks tädi põlema ja kaenlaalused läksid tossama. Ja siis kannatab gaasivalude käes ja üritab kükitades neist vist lahti saada. Kes sellise lavalise liikumise “autor” on? No ei tööta, naerma ajab. Laul on kuidagi väga vale ja ei lähe üldse peale.

4.) Iisrael “Made Of Stars” – Jube palju sädelust aga arvestades millest laul räägib, siis see töötab. Keerlevad inimesed taustal annab veel palju juurde, väga ilus. Laulja ei ole minu jaoks just eriti sümpaatne aga laul ise on väga ilus.

5.) Valgevene “Help You Fly” – Paljas mees.. no pole ilus. Hundid ja beebi lõpus andsid plusspunkte juurde aga laul ise oli minu jaoks igav ning ei meeldinud üldse.

6.) Serbia “Goodbye (Shelter)” – Nagu sõjaprintsess Xena oleks laval. Laul ise on üsna kaasahaarav isegi. Edasi võiks igatahes saada.

7.) Iirimaa “Sunlight” – Väga armas kutt ja laul ise on ilus. Aga minu jaoks jääb pisut igavaks ning see õige särts on asjal puudu, mis paneks mind seda mitmeid kordi aina uuesti kuulama.

8.) Makedoonia “Dona” – Jube kurb, et sõnagi aru ei saa, sest naise hääl on jube võimas ja laul ise tundub väga kaasahaarav ja ilus olevat. Eestis on tavaliselt tõlge all aga siin inglismaal see puudub. Lõpp muidugi rikkus üsna suure osa sellest meeldivusest taas ära.

9.) Leedu “I’ve Been Waiting for This Night” – Balti riikide ilmselt kõige parem laul. Ja täna õhtul minu kindel lemmik siiamaani! Laul on kuradi ilus, on olemas nii särts kui kaasahaaravus. Meeldis esimesest noodist ja tahaksin kuulata veel ja veel.

10.) Austraalia “Sound of Silence” – Aina paremaks läheb. Ei saa küll päris lemmikuks aga teisele kohale maandub kindlalt. Väga võimas ning ilus hääl ja laul ise on super. Amazing!

11.) Sloveenia ” Blue and Red” – Selle tädi tissid tahavad küll plehku panna. Tundub, et riiet jäi väheks.. õnneks ämblik traageldas võrguga eest kokku. Hääl on väga mõnus aga laul jääb kahele viimasele alla. Need indiaanihõiked on pisut häirivad. Postitantsija mees annab lisapunkte, vähemalt silmailu naistele ka natuke.

12.) Bulgaaria “If Love Was A Crime” – Tundub, et tädil on kiire lavalt uuesti ära, niimodi kiirustab lauldes. Laul üsna kehvake, ei meeldi mulle üldse. Laulja hääl on iseenesest ilus ja mõne teise looga oleks ilmselt päris hästi töötanud aga see laul lihtsalt ei ole midagi erilist.

13.) Taani “Soldiers Of Love” – Tundub kuidagi jube lihtne aga see lihtsus töötab. Lööv ja ilus.

14.) Ukraina “1944” – Jumalaemakirikukellamees.. mis asi see nüüd siis on? Vingumine ja väänlemine, täiesti kohutav minu arvates. See laul tundus kuidagi eriti pikk.. ja kuulamine piinarikas. Palun ärge laske teda edasi..

15.) Norra “Icebreaker” – Kuidagi veider laul. Laulja hääl on tugev ja ilus aga selle looga lihtsalt ei tundu töötavat.

16.) Gruusia “Midnight Gold” – Ee what? See ei ole ju mingi eurovisiooni laul.. Veider-veider-veider.

17.) Albaania “Fairytale” – No cmoon… tõesti on raske poolfinaal, jube raske on kedagi edasi saata, sest enamus on ehtne Shit..

18.) Belgia “What’s The Pressure” – Noh, parem kui Albaania. Viisi nagu peab ja jala tõmbaks tantsusaalis tantsima küll aga no eurolaul nüüd küll ei ole. See poolfinaal on ikka üsna niru.

Lemmikud täna siis Poola, Leedu ja Austraalia.

Edasi peaksid saama vast : Läti, Poola, Iisrael, Serbia, Iirimaa, Leedu, Austraalia, Sloveenia, Taani, Belgia.

Ja reaalselt edasi saavad: Läti, Gruusia, Bulgaaria, Austraalia, Ukraina, Serbia, Poola, Iisrael, Leedu, Belgia.  Ehk siis minu lemmikud kõik said edasi ja taas on tulemuseks 7/10.

 

2 thoughts on “Eurovisiooni 2 poolfinaal

  1. Novot just. Eestis on ju laulud tõlgitud, tänu sellele sain lugeda, et see Ukraina vaevaline ja piinarikas laul nii mõjuma pidigi, kuna räägib kogu sellest Ukraina piinarikkast minevikust.. Reikopi sõnul olevat laul isegi mingi komisjoni läbinud, kuna taheti keelustada, et pidavat Venemaad solvav olema. Komisjon siiski otsustas, et tegemist on Ukraina ajalugu kirjeldava looga ja võib esitada. Üllatavalt on seda laulu peetud isegi selleaastaseks favoriidiks. Aga kui see peaks võitma, siis minu arvates on tegu puht poliitilise otsusega, et rahvas hääletabki selle laulu poolt selle sõnumi ja mitte muusika pärast, sest tegelikult on ikka palju palju paremaud laule.
    Tundub, et Eestis on ikka Eurovisiooni palju mõnusam vaadata :)

    • No samas mulle näiteks meeldib rohkem nii vaadata, et koguaeg ei kommenteerita. Ainus millest puudust tunnen ongi see tõlge mõne loo puhul. Samas Austria loo puhul ei tunne tõlkest üldse puudust, sest laul on niisamagi hea.

      Ükskõik mis sõnum sellel Ukrainal on, laul on ikkagi täiesti kamarajura ja ei peaks kohe kindlasti mitte võitma. See on LAULU võistlus siiski.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s