Eurovisioon 2016 finaal

1.)  Belgia – Laura Tesoro “What’s The Pressure” – Poolfinaalis mu lemmikute hulka ei kuulunud ja praegu ka lemmikute hulka ei jõua. Küll aga liikumine on hea ning laulja ise on hästi armas ja sümpaatne. Näha on, et ta ise väga naudib seda, see annab igatahes plusspunkte.

2.) Tsehhi – Gabriela Gunčíková “I Stand” – Jätkuvalt on see lugu minu jaoks pisut igav. Puudu on see miski, millega meelde jääda. Kuigi laulja hääl on ilus ning võimas, siis sellega ei suuda ta siiski mu südamesse pugeda. Aga mul on hea meel, et Tsehhi ka lõpuks võimaluse finaalis osaleda sai.

3.) Holland – Douwe Bob “Slow down” – Jätkuvalt üks lemmikuid. Laulja hääl on jumalik ning laul on nii mõnusalt kaasahaarav ning meeldejääv. Kitarr ja klaver annavad niivõrd palju asjale juurde. Hoopis teine, kui suvaline tümm taha panna.

4.) Aserbaidžaan – Samra “Miracle” – Refrään on mõnus ja kaasahaarav, kuid salmiosa jätab mind suhteliselt külmaks. Laulja hääl on ilus aga lemmikute hulka ei jõua.

5.) Ungari – Freddie “Pioneer” – Järgmine lemmik mul. Kogu kopott meeldib väga. Nii laulja hääl, viis kui ka sõnad. Laul on ilus, kaasahaarav ning meeldejääv.

6.) Itaalia – Francesca Michielin “No Degree Of Separation” – Lava on nii mõnusalt värvikirev ja tekitab muinasjutulise tunde. Itaalia keel on üks ilusamaid keeli, milles laulda vist. Kõlab lihtsalt niivõrd hästi. Laulja on niivõrd armas nagu süütu väike lapsuke seal laval. Laul oli väga ilus aga päris lemmikute hulka siiski ei jõua.

7.) Iisrael – Hovi Star “Made Of Stars” – Tüüp jätkuvalt pole minu tassike teed aga laul meeldib see eest küll. Hääl on tüübil super ning laul ise on ka väga hea. Lavaline lahendus koos taga tiirlevate inimestega on ka ideaalne selle laulu juurde.

8.) Bulgaaria – Poli Genova “If Love Was A Crime”  – Täna on meiki vähem, kui poolfinaalis. Salmiosa eriti muljet ei avalda aga refrääniosa hakkab juba ajapikku meeldima. Tüdruk ise on väga armas ja sümpaatne. Kõige rohkem meeldib see osa, et näha on, KUI väga ta ise seda laval olemist naudib. See annab alati meeletult palju juurde.

9.) Rootsi – Frans “If I Were Sorry” – Näen ka esimest korda Rootsi loo ära. Ausalt öeldes ei saa aru sellest, mida temas nähakse? Nii paljud tuttavad fännavad hullupööra, mina tema fenomenist aru ei saa. Ta matkiks nagu Ed Sheerani ja Passengeri. Minu silmis tal puudub oma isikupära aga arvestades tema vanust, siis tal veel aega leida küll see õige stiil. Ehk on tal mõne aasta pärast rohkem õnne, hetkel minu jaoks pole midagi erilist.

10.) Saksamaa – Jamie-Lee “Ghost” – Tüdruk oleks nagu Alice imedemaal maailmast välja karanud. Pole midagi erilist aga üsna kuulatav.

11.) Prantsusmaa – Amir “J’ai cherché” – Esimene aasta vist, kus mulle Prantsusmaa laul tõesti meeldib. Mulle nii meeldib tema positiivne energia, mida ta isegi läbi teleriekraani suudab meieni kanda. Seda õnnelikku nägu on raske tuimalt vaadata. Väga kaasahaarav ning mõnus ja näha on, et ta ise vägaväga nautis laval olemist.

12.) Poola – Michał Szpak “Color Of Your Life” – Järgmine lemmik! Kuigi laulja ise sümpaatne ei ole, siis laul ise meeldib mulle aina enam ning laulja hääl on väga-väga hea. See punane mantel meeldib ka väga, tõmbab kohe pilgu endale.

13.) Austraalia – Dami Im “Sound Of Silence” – Ja taas üks lemmik! Mulle tundub, et kõik Filipiinitüdrukud oskavad kuradi hästi laulda. Ma küll ei saa aru, mis ajast austraalia euroopa osa on aga laul ise kurat on ikka hirmus kõva. Ilus, kaasahaarav, kõlav ning väga meeldejääv.

14.) Küpros – Minus One “Alter Ego” – Laul meeldib aga laulja ise ei meeldi. Ilmselt mõne teise esitajaga oleks see laul veel parem. Aga üsna nauditav kuulamine.

15.) Serbia – Sanja Vučić ZAA “Goodbye (Shelter)” – Kuulatav aga mitte midagi erilist.

16.) Leedu – Donny Montell “I’ve Been Waiting for This Night” – Minu kõige lemmikum laul vist sel aastal. Vägaväga mõnus. Esimesest noodist kuni lõpuni välja nauditav.

17.) Horvaatia – Nina Kraljić “Lighthouse” – Kuulatav aga jätkuvalt mitte midagi erilist.

18.) Venemaa – Sergey Lazarev “You Are The Only One” – Ma oleks üsna rahul, kui tema kogu võistluse kinni paneks. Nauditav igas mõttes ja lavashow on silmapaistev ning hea.

19.) Hispaania – Barei “Say Yay!” – Väga hea ning nauditav laul aga ei jõua lemmikute hulka. Laulja hääl meeldib väga ning laulja ise tundub nii armas ja sümpaatne.

20.) Läti – Justs “Heartbeat” – Laul on kuulatav aga lemmikute hulka ei jõua jätkuvalt. Ja see suur suu on jätkuvalt hirmuäratav.

21.) Ukraina – Jamala “1944” – Jamala = Jama Laul.

22.) Malta – Ira Losco “Walk On Water” – Taas ilus laul aga minu jaoks on see miski puudu.

23.) Gruusia – Nika Kocharov and Young Georgian Lolitaz “Midnight Gold” – Seda jama on raske kommenteerida.

24.) Austria – ZOË “Loin d’ici” – Lemmik-lemmik-lemmik!

25.) Inglismaa – Joe and Jake “You’re Not Alone”  – Inglise poisid on nunnud. Laul päris lemmikute hulka ei jõua aga mõnus on kuulata.

26.) Armeenia – Iveta Mukuchyan “LoveWave” – Arvamus ei ole muutunud. Kuulata võib aga pole midagi nii säravat ja erilist.

Minu lemmikud on Holland, Ungari, Prantsusmaa, Poola, Austraalia, Leedu, Venemaa ja Austria. Hääled panin teele viimasele kolmele ja Hollandile.

Vahepala oli jube hea, see oleks võinud vabalt eurovisiooni võita. No ja Dana International kool on ka ikka üle prahi. Geniaalne ja eriti mõnus show. Nüüd siis jääb üle vaid oodata, kes sel aastal võistluse kinni paneb.

Ja nagu eelminegi aasta, siis rahvahääletuse põhjal oleks võitnud venemaa aga kohtunikud tegid asja ära ja võitis ikka kõige kehvem laul. Minu arvates jätkuvalt on niivõrd ebaaus, et mõne kohtuniku hääl on sama suure kaaluga, kui miljonite inimeste hääl. Hääletus peaks toimuma vaid rahvahääletuse põhjal. Tegemist peaks olema LAULUvõistlusega, kuid see polnud ju laul vaid luuleridade lalisedes esitamine.

Igatahes Ukraina niigi pekkis omadega, palju edu neile eurovisiooni korraldamisega järgmisel aastal. :)

 

6 thoughts on “Eurovisioon 2016 finaal

    • Ta on väga Filipiinlase moodi, sellepärast arvasin, et sealt pärit. Aga vahet pole mis riigist, imelise häälega lauljanna on ta igatahes :)

  1. Austraalia ei ole jah Euroopa osa, aga mingist ajast hakati seal Eurovisiooni üle kandma tv-st ja sellest ajast on Austraalia ulme Eurovisiooni fänn. Nad on luninud osalemist jupp aega. Eelmisel aastal anti neile ühekordne luba Eurovisioonil osalemiseks, millest nüüdseks on saanud püsiluba. Sel aastal ei lubatud osaleda Rumeenial, kellel on liidule (misiganes kolm tähte see Reikop ütles, aga no see liit, mis Eurovisiooni korraldada aitab) jäänud maksmata osalustasusid kokku 14 miljoni eest. Euro või mingi muu valuuta, ei pannud jälle tähele. Ja sel aastal näidati Eurovisiooni tv-st veel lisaks Hiinas ja USAs, ei imestaks kui varsti nemadki laval oleks :D

  2. Iisrael ei ole ka Euroopas. Armeenia pole ka Euroopas. Venemaa ka nagu pole, onju. Eurovision pole enam ammu Euroopa riikide lauluvõistlus. Varsti ilmselt ongi Hiina ja Jaapan ja Kanada ja USA ja muud loomad ka platsis, ongi ägedam minu meelest.
    Punktide andmise süsteem mulle meeldis just seepärast, et põnevust oli viimse hetkeni. Rahvahääletus pole ju ka täiesti objektiivne – Eesti annab Venemaale alati palju punkte, sest siin elab palju venelasi; Soome annab alati Eestile palju punkte, sest seal elab palju eestlasi jne jne. Naaberriiklus mängib ka alati palju rolli ning millised on ajaloolised ning hetkeseisulised suhted omavahel. See ei muutu iialgi. Või vaid sel juhul, kui laulude riigid salajaseks jäävad, mida on ilmselt päris võimatu saavutada.
    A Ukraina mulle just meeldis, andsin oma ainsa hääle just sellele laulule :).

    • No inglismaal on väga palju poolakaid näiteks aga inglismaa rahvahääletusel sellegipoolest ei saanud Poolakad väga palju punkte. Ja oma maa poolt hääletaks ikka vähemus, enamjaolt ikka lemmiku loo poolt. Pigem annavad just kohtunikud naabritele hääli ja juba teist aastat jutti ei lasta venemaal võita selle poliitilise jama pärast. Mis mind kõige rohkem marru ajab, sest venemaad süüdistatakse sajas miljonis patus, kuigi nad süüdi ei ole. Ja mu arvates pole eurovisioon ammu enam sama, kuid on kõik laulud juba ette teada ja inimestel lemmikud välja kujunenud nende seast, keda palju kuulnud. Ma üritan igal aastal end eemale hoida ja mitte kuulata varem, siis on veidigi põnevam asja vaadata. Sel aastal ma olin korra kuulnud venemaa lugu (ja see hetk ma ei osanud seisukohta võtta, kas see mulle meeldis) ja Eesti oma. Seega polnud ühelgi riigil eeliseid. Mõned lood hakkavad ajapikku kuulates meeldima, osad meeldivad aga kohe esimesest noodist kuulates. Võitma peakski selline lugu, mis rahvale tõesti meeldib vahet ei ole siis, mis riigiga oleks tegemist. Ma oleks austraalia võidu üle ka väga õnnelik olnud aga see Ukraina laul hakkab selle poliitilise jama pärast aina enam vastu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s