Louise Monaghan “Röövitud. Põgenemine Süüriast”

Avastasin Fabula äppist hiljuti selle raamatu ja pealkiri kutsus väga lugema. Aga ma ei oleks kunagi uskunud, et see lugu mulle sedasi hinge võib minna. Igatahes selle raamatuga sai pool väljakutsest läbi, 25 raamatut veel lugeda. Paigutasin ma selle aga 16. punkti alla.

16.Raamat, mille pealkirjas on mõni kohanimi – “Louise Monaghan – Röövitud. Põgenemine Süüriast”

röövitud-põgenemine-süüriast

Raamatu kirjeldus: „2011. aasta septembris purunes mu elu kildudeks, kui mu eksabikaasa ja kuueaastase tütre May isa Mostafa Assad oma tavapärase külaskäigu ajal jõhkralt omaenda lapse ära röövis.”
Keset üht Süüria ajaloo hullemat kodusõda ületab Louise Monaghan hoolega valvatud Süüria piiri, et päästa oma kuueaastane tütar, kelle tüdruku lihane isa oma kodust, Küproselt, röövinud on. Teadmata, mis teda ees ootab, paneb iirlannast ema oma endise abikaasa uskuma, et armastab teda endiselt ja tahab pereelu jätkata – seda ainult selleks, et oma last taas näha.
Raamat on kultuuride kokkupõrkest ning piiritust emaarmastusest.

See raamat tegi mind tõsiselt kurvaks ning muutis mu arvamust nii mõneski mõttes.Sellest olen ma juba ammu aru saanud, et moslemiga laps saada on viimane lollus. Mina oma lapsele sellist saatust never ei tahaks.

Louise puhul jääb mulle mulje, et ta on tõesti väga ullike või väga suur masohhist. See ei ole reaalne, et inimene saab järjepidevalt aina peksa, tunneb miljon korda surmahirmu ning ikka pöördub mehe juurde tagasi. Kuidas saab üks inimene olla nii pime ja loll, et usub sellise inimese muutumisse ja ilusatesse sõnadesse? Ma saan aru, et mees võis alguses jätta imehea mulje ning tunduda hirmus ihaldusväärsena aga minu jaoks on sellised libekeelsed sellid kõik väga kahtlased. Ja kui inimene pea kohe sind kolkima hakkab söögi alla ja söögi peale, siis kuidas sa saad ikka seda inimest edasi uskuda? Ja sellise inimesega veel laps saada? Kui mees peksab teda siis ilmselgelt hakkab ta ju ka last peksma. Või pidi Louise tõesti nii katki olema ema surma tagajärjel, et takerdus esimese inimese külge, kes talle rohkem tähelepanu pööras ja teda veidi erilisemana tundma pani.

Igatahes on kogu see lugu ääretult kurb ja valus. Nii valus, et ma pisardasin endal peaaegu silmad peast välja. Üks kuue aastane laps ei peaks selliseid asju läbi elama, nälgima, läbi mägede oma elu eest öösel põgenema. Selles vanuses peaks laps oma lapsepõlvest viimast võtma aga tema oma isa üritas lapselt lapsepõlve ära võtta. Iga normaalne vanem tahaks lapse sõja eest võimalikult kaugele viia aga tema viis lapse vabatahtlikult keset sõjakollet, sest “Tema laps peab siiski islamistlikus koolis käima, mitte tavalises koolis”. Ma jälestan seda inimest iga oma ihurakuga niivõrd palju, et kägistaksin ta oma kätega ära, kui saaks. Õnneks ei ole siit maailmast kogu headus otsa saanud ning väga südantsoojendav oli lugeda, kuidas võõrad inimsed olid valmis oma eluga riskeerima, et Louiset koos lapsega aidata.

Ma vaatasin peale raamatu lugemist youtubest ka mingisuguse talkshow ära, kus Louise koos õega sellest röövimisest ja põgenemisest räägib ja minu jaoks oli raske uskuda, et ta peale seda läbi elamist suutis mehest veel positiivses noodis rääkida ning terve saate jooksul rõõmust pakatada. Eriti arvestades seda, et see oli nii vahetult peale Süüriast pääsemist. Kõige uskumatum on muidugi see, et ta tagasi Küprosele elama pöördus, kust mees eelmisel korral nii kergelt koos lapsega lahkunud oli.

Raamat ise meeldis mulle väga ning läbi sai loetud üsna kiirelt. Kogu see läbi elamine pidi olema täiesti kohutav, ei kujutaks ennast sellises olukorras ilmselt ettegi. Kellel võimalik siis ma tõesti väga soovitan see raamat läbi lugeda. Saab palju selgemaks, kuidas asjad moslemite maailmas ja Süüriast tegelikult käivad.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s