Lasteaeda minek

11. sain lõpuks lasteaiast kõne, et Matul on septembrist alates lasteaias koht olemas. Ma olin teadlik, et 99% on koht olemas aga ma polnud veel kindel, kumba rühma Matu saab. Kas siis lasteaia esimesse rühma või segarühma, kus lapsed on vanuses 1,5a – 4a. Kuna segarühmas suurem enamus on siiski 1,5-2 aastased, siis Matule on ilmselgelt parem siiski päris omavanustega koos olla, õnneks arvas ka direktor niisamuti. Ja kui varasemalt oli jutt, et naabripoiss jääb veel aastaks sõime siis nüüd sain teada, et ka naabripoiss läheb siiski lasteaia esimesse rühma edasi. See tähendab seda, et Matu saab koos sõbraga hakata koos lasteaias käima.

See muidugi tähendab seda, et ma pean hakkama vaikselt Matut lasteaiaks ette valmistama. Siin pole mul väga võimalik hakata mingit rutiini looma, sest 2x nädalas on väike õetütar siin ning lööb graafiku kohe sassi. See tähendab, et lasteaiagraafikusse saan hakata teda harjutama alles koju jõudes. Potiga harjutan ma teda juba praegu. Kui hoian paljalt, siis käib ilusti potil ning vahel harva paar tilka lähevad maha. Tunneb juba üsna hästi millal vaja minna ja paneb jooksuga potile. Aga nagu aluspüksid jalga paneme on need varsti läbimärjad. Samas harjutamine teeb meistriks ja siin ükspäev juba avaldas ise soovi potile minna, kui häda tuli. Suvi on ees ning mähkmetest saame kindlasti lasteaeda mineku ajaks lahti. Hullem asi on söömise ning magamisega. Nimelt on tal siin inglismaal täielik vastumeelsus tekkinud lõunaune suhtes, ehk siis ta lihtsalt keeldub lõunaund magamast ning läheb seetõttu õhtul tihti juba 6-7 vahel magama. On juhtunud ka seda, et 17-17:3o vahel magama jääb.. ja siis ärkas ikka 8-9 vahel, nagu ikka. Koju jõudes pean üritama ta lõunauned ikka tagasi plaani saada, muidu läheb lasteaias keeruliseks. Ja söömine on jätkuvalt väga kaootiline. Selles osas pean ilmselt südame külmaks tegema koju jõudes ja lihtsalt mitte midagi muud andma, kui ta ei söö. Siin on see võimatu, sest mu ema saab siis südameataki, et laps sureb otsekohe nälga. Praegu on tema menüüks põhimõtteliselt piim, prantsuse piimabatoonid (saiad) ning makaronid ketsupi ja majoneesiga. Vahepeal olid lisaks tatar hapukoorega, lihapallid ja friikartulid/praekartulid aga enam ei lähe need ka. Ma ei tea mis sellel inglismaal siin viga on, iga kord muutub lapse söömine aina kaootilisemaks.

Ja järgmine probleem on siis lasteaia jaoks vajalikud riided ning jalanõud muretseda. Siseriietega pole probleemi, pikad ja lühikesed püksid ning t-särgid ja pluusid. Palju raskem on aga lugu sisejalanõude ning välisriietega. Millised jalanõud võiksid lapsel rühmas olla? Ma tean, et üldiselt tahetakse sandaale, sest nendega saavad jalad õhku. Samas jube halb ju lapse jalale olla päev otsa sellises kinnises jalanõus. Kõige paremini areneb lapse jalg siiski paljajalu olles. Ise olen mõelnud crocsi sandaalide (mitte klassikaliste crocside vaid lahtiste sandaalide) peale. Tean, et üsna paljud on neid kasutanud ja ma ise olen väga suur fänn, väga mugavad on jalas. On kellelgi kogemusi crocsi sandaalidega lasteaias? Või oskate midagi paremat soovitada? Lisaks tuleb otsida sobilikud õueriided iga ilma tarbeks ja mitu paari välisjalanõusid.. saab üsna kole väljaminek olema.

Jagage kogemusi lasteaeda mineku ja lasteaias kasutusel olevate riiete ning jalanõude kohta palun. Ma olen nagu peata kana hetkel ja ei tea üldse, mida täpsemalt varuma peaksin hakkama.

 

DSCF3327

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s