Mai tegemised

Ma ei ole iidamast aadamast juba meie tegemistest pajatanud, üritan nüüd seda viga parandada. Kohati tundub, et lihtsalt ei olegi millestki kirjutada ning kes meie kodustest tegemistest ikka lugeda tahab. Ning kui me kusagil käinud oleme, siis lihtsalt ei ole aega, et kohe kõik kirja panna. Vahel on miljon ideed blogimiseks aga mida kauem edasi lükkan, seda enam teemasid välja praagin. Osad teemad tunduvad ajapikku tobedad, osade puhul kaob mõte ära.. ja nii istubki blogi nukras vaikuses või saab postitusi vaid raamatute ning BGT näol.

Mai algus on üsna ilus olnud. Ema sõbranna oli nädalake siin ja emal oli sünnipäev + meil oli emadepäev. Selle aja jooksul käisime üsna palju väljas kolamas ning jalutamas, sest patt oleks olnud toas istuda. Emal õnnestus ka nädalake puhkust saada, seega olid suvised ilmad kohe eriline õnnistus.

Enamus päevad käisime lihtsalt jalutamas aga ühele päevale mahutasime siis Ordsall halli ning sõjamuusemi. Mu sõbranna Merili lõi ka meiega kampa, seega tuli ta hommikul siia kohvitama ning siis siit koos startisime. Ema läks koos sõbrannaga trammiga aga meie otsustasime Meriliga hoopis jalutada, sest ilm oli lihtsalt imeline. Mis see natuke üle kuue kilomeetri siis sinna jalutada ei ole. Kokku saime Ordsall halli lähedal ning esimeseks sihtmärgiks oligi Ordsall hall. See on üks imeline vana mõis, kus saab tutvuda vanade kommete ning elukorraldusega.

DSCF2934

Ordsall Hall

DSCF2954

DSCF3030

Minu väike turist :)

Peale Ordsall halli suundusime aga Sõjamuuseumisse, kus saime näha ehtsaid tanke, autot lae all, lennukit ning miine ja aatompommi. Sinna minekuks tasub muidugi aega varuda, et saaksid rahulikult igal pool lugeda ning asjadega tutvuda. Sel korral pressis meil aeg peale ning seetõttu läbisime muuseumi nii pooljoostes. Eelmisel korral tutvusin sellega rahulikumalt ning sain üsna palju uut ja huvitavat teada. Tagasi liikusime me juba trammiga. Ma tahtsin küll jalutada aga Matu tahtis nii hirmsasti trammiga sõita, seega andsin alla.

DSCF3190

Manchesteri sõjamuuseum

DSCF3187

2 päeva hiljem oli emal sünnipäev. Päev enne seda saatsin Matu koos ema ning ta sõbrannaga poodidesse ja suundsime isaga kiiruga kingitust ostma. Ostsin emale rõdule väikese Bistroolaua koos kahe klapptooliga. Enne oli tal aiapink, mis oli juba vägaväga ära lagunenud aastatega, seega see oli nagu rusikas silmaauku. Ema siiamaani on väga õnnelik selle üle. Ja Matu kinkis mu emale fotoraamatu enda esimesest kahest eluaastast. Emal kraanid olid muidugi valla seda vaadates. Sünnipäev oli väga vahva ja meid oli siin koos üsna palju. Ma olin õhtuks muidugi nii väsinud, et läksin juba poole 11 ajal magama, mis on minu jaoks ikka üsna varajane kellaaeg.

Vahepeal sain tuttavaks ühe kohaliku eestlasega, kellel on imearmas alles 2 aastaseks saanud neiu. Seega vahepeal võtsimegi kätte ning käisime koos Buill hilli pargis mänguväljakul. Ta oli omakorda veel ühe eestlase 1,6 aastase preiliga kaasa võtnud, seega saime kuuekesi ühe toreda pühapäeva pargis veeta. Peale mänguväljakul mängimist lahkus tema sõbranna meie seltskonnast ning meie Matuga läksime külla edasi mängima. Mul on nii hea meel, et Matu selle tüdrukuga nii toredasti klapib ja nad nii mõnusalt koos saavad mängida.

20ndal sai mul siin kolm kuud täis. Selle puhul sõitsime Matuga hommikul trammiga kaks peatust linna poole, saime taas nende toredate eestlastega kokku ning sõitsime kesklinna kohalike eestlastega kohvitama. Kokku oli meid 8 täiskasvanut + 7 last, kellest 3 olid alles paarikuused. Veetsime seal ühe ääretult toreda lõunatunni eesti keeles jutustades ja teineteisega tutvudes. Matu oli kõigiga hirmus sõber ja ronis jutti tädidele sülle. Poole 1 ajal suundusime sealt edasi ning jalutasime koos uute tuttavatega mööda kesklinna ja poode ringi veidi. Matu käis skooris endale Primarkist uue suvekaabu ning näeb sellega lihtsalt imearmas välja. Ja peale väikeseid ringe suundusime taas trammi peale. Vahelduse mõttes otsustasin aga koos tuttavaga ühes peatuses trammist väljuda, teda koju saata ning sealt edasi väikese jalutusringiga Buill Hilli pargis hoopis koju jalutada. Mis see väike kuue kilomeetrine ring ikka teeb ja laps sai korra värskes õhus tukkuda.

Peale seda ei olegi eriti märkimisväärseid asju juhtunud. Käime ikka siin ja seal kodukandis jalutamas. Praegu on hanedel pojad, seega eriti armas on hanepoegi imetlemas käia. Matule nii väga meeldivad ning nõuab ikka, et peame linnusid minema vaatama. Eile käisid uued tuttavad hoopis meil külas ning Matu oli jälle sillas, sai uue sõbrannaga mängida. Võtame ühesõnaga siin olemisest viimast, puhkame ning üritame ilusate ilmadega ikka ringi käia vaatamas.

DSCF3376

DSCF3368

Kuulõppu lubab nüüd ilusat ilma, seega üritame homme jälle emaga koos midagi ette võtta. Aga mida, seda hetkel veel ei tea. Loodetavasti järgmine postitus tuleb kiiremini, kui kuu aja pärast :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s