Läheks õige Tartu?

Nagu teada on, siis olen ma Tartust pärit ja see linn on minu jaoks alati erilisel kohal. Paraku olen ma seal alates 2009. aastast üsna vähe käinud ning viimati sai seal käidud 2013 juulis veel suure kõhuga, kui mu armas vennatütar sai 8 aastaseks.

Nüüd ongi mul kindel plaan tekkinud taas Tartut külastada ning mis oleks selleks parim aeg, kui ikka vennatütre sünnipäev. Kuna õige päev on tal nädala sees ning pidu tuleb ilmselgelt nädalavahetusel, siis tekkiski idee temaga õigel päeval koos lihtsalt midagi vahvat ette võtta, mida tal veel tükk aega hea meenutada on.

Esimeseks ülesandeks on muidugi 21. hommikul Tartusse jõudmine. Esialgu planeerisin rongiga minna aga tundub, et neil on üsna ebamäärased sõiduplaanid + vahepeal on osaliselt asendatud bussidega. Busside ajad klapivad mulle palju paremini ning esialgsel vaatlusel on bussiga ka odavam. Aga kas keegi oskab kommenteerida, kas Lux expressiga saan jalutuskäru ikka kaasa võtta ja bussis alla panna? On see tasuta või lisatasu eest? Muidugi kui keegi armas inimene plaanib 21. hommikul autoga minna tallinnast tartusse ja tahaks meid ühes haarata, siis olen käpik.

Teiseks mureks on ööbimine, sest mul oleks vaja mitmel pool käia ning ühe päevaga ei suudaks ma kindlasti igale poole jõuda. Olen lapanud erinevaid hosteleid ja hotelle aga hinnad on neid üsna kenakesed. Äkki keegi sooviks meile Matuga oma diivani või üleliigse toa välja üürida? Võin ka vajadusel ka kassi sööta ja lilli kasta, pole üldse probleemi.

Ja siis on muidugi küsimus, et milliseid kohti tasub külastada. Mul on ammu plaanis olnud Zooloogia muusemit külastada, seda enam et seal nüüd tehti uuendusi. Kunagi sai seal ikka iga nädal käidud ja see oli mul üks lemmik ajaviitmis kohtasid. Usun, et Matule ka kindlasti seal meeldiks. Teiseks tekkis mõte külastada ka Ahhaa keskustkuhu olen ka ammu tahtnud minna ning kuhu minekust on ka Annu juba ammu unistanud. Kes seal käinud on siis kommenteerige, kas peaaegu 3 aastasel lapsel on seal huvitav? Ise kujutan ette, et igasugu lainete tegemised ja akvaariumid pakuvad talle kindlasti huvi. Hetkel seal rändnäitus “Play” ka, kus on hiigelsuured täringud, doomino klotsid ning piljardikuulid. Piletihinnad on küll üsna krõbedad aga vähemalt mulle tundub küll, et asi võib seda väärt ka olla.

Oskate te veel soovitada mingeid kohti, mida külastada tasuks? Mõtlesin ka Mänguasjamuuseumile, aga see ilmselt Matu jaoks veel liiga vara. Tagajärjeks kindlasti suur kisa ja kära, sest ta tahaks seal kõigega kohe mängima asuda. Ootame igatahes soovitusi, kus lapsel tore oleks käia.

 

 

One thought on “Läheks õige Tartu?

  1. Mina soovitaksin küll mänguasjamuuseumit, seal on suurepärane mägutuba ka, kus saab tund aega mängida. Ja siseõues on puidust karussell, liivakast ja veetünnis saab parte ujutada. Käisin just oma 2a2k poisiga ja talle küll meeldis. Muidugi oli seda ka, et ta tahtist kõiki autosid endale, mis klaasi taga olid, aga midagi hullu polnud :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s