30 raamatut loetud!

Kui mõnel agaral on praeguseks selle aasta jooksul loetud juba enam kui 50 raamatut, siis mina sain alles läbi oma 30.nda aga olen oma tulemusega üsna rahul.

4.Raamat, mis põhineb haiguslool – “John Green – Süü on tähtedel”süü-on-tähtedel-filmikaanega

Selle punktiga oli lihtne, teadsin kohe alguses, et selle raamatu sinna sokutan. See ootas mul jõuludest saadik kurvalt riiulis oma korda, kuniks ma nüüd lõpuks ta pihku haarasin ja lugema asusin.

John Green “Süü on tähtedel” – Kilpnäärmevähki põdev 16-aastane Hazel on õnnelik natukese juurde ostetud aja eest, kuigi ta ei tea veel selle natukese pikkust. Tal on tunne, nagu voolaks elu ta sõrmede vahelt minema. Kuni ta kohtub Augustusega. Kangekaelne ja sihikindel poiss on otsustanud, et peab võitma Hazeli südame, mis selle hetkeni on kuulunud ühele lõputa jäänud romaanile. Kuigi haigus nõuab oma, kirjutatakse noorte elu käsikiri ümber ja nad leiavad selle, mida ei ole jõudnud veel kaotada.

Ma olin varasemalt näinud filmi ja see meeldis mulle meeletult ning ilmselgelt ajas mind hullupööra pisardama. Seega võtsin raamatu kätte kerge ärevusega, et kas see on nüüd parem või halvem ning ega raamat väga veniv ei ole. Tulemuseks on aga see, et raamat liigitub kindlasti minu lemmikute alla ning soovitan kahe käega kõigile. Raamat oli parem ning selgem, Hazeli mõtted ja tunded olid seal eraldi kirja pandud, kuid filmis need puudusid. Ja kuigi ma teadsin, et mis edasi saama hakkab, siis ma ikkagi lausa neelasid leht lehe haaval seda raamatut endale sisse. Kui nüüd norima hakata, siis võiks ju näiteks öelda, et ükski normaalne tüdruk ei lähe võõra poisiga kohe tema juurde koju  aga need on niivõrd ebaolulised faktid kogu selle loo taga. Lugu on niivõrd ladusalt kirja pandud, selline mõnus armastuslugu ning elu raskustega toime tulek.

Vaatasin peale raamatu lugemist kohe uuesti ära ka filmi, et oleks kohe võrdlusmoment olemas. Oli küll selliseid pisikesi erinevusi aga need ei olnud minu jaoks nii häirivad. Üldiselt on film ikkagi üsna sarnane raamatule ning näitlejate valikuga nad ei oleks vist paremini täppi saanud panna. Ainult lõpu poole oli filmis Gus liiga “kõbus”, raamatus oli ta pisut nukramas seisus.

Lõppkokkuvõttes loeksin hea meelega seda raamatut kunagi uuesti ning mul on hea meel, et see teos mul endal ka raamaturiiulit kaunistab. Teisi John Greeni raamatuid aga väga ei tõmba lugema. Vaatasin ära tema teise raamatu põhjal tehtud filmi “Paper towns” ja see polnud minu jaoks küll mitte midagi erilist, seega ei tõmba mind mingi väevõimuga seda raamatut ka kätte haarama. 20 raamatut veel vaja sellel aastal lugeda, i can do it!

 

10 thoughts on “30 raamatut loetud!

 1. Mul on tekkinud kiiks, et kui film on nähtud, siis raamatut väga enam haarata ei taha. Ehk see etteteadmine,mis juhtuma hakkab.. Aga praegu sinu kokkuvõtet lugedes tekkis mõte, et ehk ikka peaks.
  Mul on tunne, et ma ei tohiks su postitusi enam lugeda, muidu mu soovitud raamatute nimekiri läheb liiga pikaks :D

  • Mul on kuidas kunagi. Tihti ei taha mina ka enam raamatut haarata aga kui film ja selle story mulle meeldivad, siis vahel tahaks ikka läbi ka lugeda. Aga kui raamatute põhjal tehtud filme tahaks küll pea alati vaadata :P

   • Mina ka tavaliselt ei taha, aga selle raamatuga mulle meeldis kogu aeg lives filmi ettekujutada, mis tunne neil oli, kuidas nad üksteist vaatasid jne. Meeldis sellises järjekorras neid vaadata-“lugeda, et alustasin filmist.

   • Jaa, kui raamat loetud, siis tekib endalgi huvi filmiversiooni vastu. :) Ma kahtlen, et enda puhul on huvi põhjuseks see, kes on peaosades ning kas nad mängivad kogu stoori nii välja nagu raamatut lugedes see tundub. Uhh, keeruline lause tuli. :P

 2. Ma olen seda “Paberlinnad” raamatut lugenud ja noh.. kirjutasin sellest siin https://lepapii.wordpress.com/2016/05/24/reading-challenge-2016-1250/ ehk et ei olnud väga fänn. Ja ausalt.. ma ei mäletagi enam, millest see raamat üldse rääkis! Tagakaane sisututvustusi hakkasin lisama hiljem, nii et ei saa sellega ka mälu värskendada :D
  Tubli, et juba 30 täis, mul alles 24. Tegelt olen mõned raamatud veel lugenud, aga valisin need suvaliselt ja seetõttu vist ei ole neid kuskile sokutada oma listis.. Aga ma pole veel alla andnud :)

 3. Olen isegi seda filmi näinud, väga-väga hea oli! :)

  Imetlen Sinu sihikindlust raamatu lugemisega, et kui oled võtnud endale eesmärgi, siis täidad selle kindlasti! ;) Kui juhuslikult otsid raamatuid, mida lugeda, siis soovitan Sul mu lehele ka põigata, lehekülje alla olen kirjutanud oma raamatusoovitused: http://www.sisemina.com/#!tiim/cjg9

  Palju-palju edu eesmärgi täitmisel!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s