Augusti loba

Ma ei ole juba ammu niisama lobapostitust kirjutanud.. või noh, üleüldiselt on kirjutamist väga väheks jäänud. Ilmselt kuni augusti lõpuni on veel pigem vaikus siin blogis aga siis ehk hakkab rohkem juttu siia jõudma. Matu läheb lasteaeda ja minul hakkab rohkem vaba aega olema. Ja ilmselgelt on vaja ju mõtted kuidagi mujale saada, et ma murest lihtsalt lolliks kätte ei läheks.

Nüüd juba mõnda aega on mul tänu toredate inimeste kaasabile oma domeen. Olin seda ammu plaaninud teha aga aina edasi lükanud, sest otseselt pole see ju vajalik olnud. Nüüd on asi tehtud ja wordpress.com asemel kannab mu domeen lõppu .ee. Uhke tunne on vaadata küll.

Tegelikult oleme me Juuli lõpust saadik üsna palju juba korda saatnud. Oleme ka niisama saanud puhata aga oleme ka palju toredaid mälestusi tekitanud. Kuna neist aga ei ole mõtet ilmselgelt eraldi postitusi teha, siis panen mõne sõnaga need hoopis siia postitusse kirja, on endal tulevikus hea meenutada.

30. juulil oli meil siin kodukohvikute päev, mis oli üks väga-väga vahva üritus. Esialgu lubati küll laussadu terveks päevaks, kui reaalsuses oli terve päev päike ja imeilus ilm. Alguses planeerisin küll kõikide kohvikute külastust siin meie kandis aga kuna mu selg andis saba, pidin leppima vaid 4 kohviku külastusega. 2 tükki asusid siin meie poolel ning 2 kohvikut olid kõrval asumis. Kõige ilusama asukohaga oli neist ilmselgelt “Aias sadas saia”. See aed oli lihtsalt hingematvalt ilus oma lillemere ja väikese kosega. Lauad ei olnud üksteisel seljas, vaid olid mööda suurt aeda siia ja sinna laiali paisatud, ehk siis sai rahulikult omaette nurgas romantikat teha. Väga toreda mulje jättis ka sealse asumi teine kohvik , mis kandis nime “Pihlaka kohvik”. Ainult herilased rikkusid meeleolu aga meenutas kõige enam päris kohvikut. Toredad lauad ja menüü. Joogid olid enamuses tasuta, vaid jääkohvi eest pidi 1 euro välja käima ning see maitses lihtsalt imeliselt selle kuumaga. Kõige parema asukoha ning suurema toiduvalikuga oli aga vaieldamatult meie küla “Hiievälja kohvik”, mis asus otse mänguväljakul. Esiteks oli parkimiseks ruumi küllaga, teiseks oli lastel tegevust küllaga ja vanemad said rohkem nautida. Ja süüa sai nii saslõkki, kui erinevaid võileibu ja pirukaid ning koogikesi. Ja väga mõnusa hõnguga oli ka “Metsaveere kohvik”, mis asus meie kodule ka kõige lähemal. Sain imehead jääkohvi kondenspiima ja piparmündiga ning tundsin end imehästi. Õhtu lõppes kõrval asumis Marek Sadami kontserdiga. Minu esmakordne kogemus sellise üritusega ning see oli tõeliselt vahva. Samas mul on hea meel, et päris igal aastal siin ei toimu, sest eks see ole korraldajatele siiski üks paras peavalu ning selle taga on väga suur töö.

IMG_0944

Hiievälja kohvik

IMG_0964

Aias sadas saia

4. augustiks oli meid kutsutud mu armsa sõbranna pulma. Minu jaoks üsna mitmes kogemus aga Kaido ja Matu jaoks päris esimene pulm. Küll aga oli tegemist kõige väiksema ja tagasihoidlikuma pulmaga, mida ma külastanud olen ja see oli imeilus. Mul oli raske pisaraid tagasi hoida, seega vesistasin vahepeal nagu oleksin sibulaid lõikunud. Päris viperusteta see pulm siiski ei möödunud, sest esialgu jäime tänu toredale liiklusele pisut hiljaks registreerimisele. Ning siis peopaika liikudes suutsime ka valesti sõita ja tegime linnas autiire. Kui need apsakad välja jätta, siis kõik sujus väga toredasti ja pulmad olid imeilusad.

IMG_0985

11. augustil oli meil kavas üks tore linnapäev. Ehk siis sõitsime Liinaga koos hommikul linna ja peale väikest ringi jalutamist saime kokku Gerli ja Loorega ning suundusime CC Plazasse kinno. Kavas oli beebikino raames “Kalapoeg Dory” vaatamine, mis osutus imetoredaks multikaks (soovitan soojalt!). Matu pool aega jooksis ringi ja mängis ees ning vahepeal käis siis meie juures istumas ja filmi vaatamas. Peale filmi vaatamist läksid meie teed lahku. Meie Matuga käisime korra Kalevi kommipoest läbi ning jalutasime siis vabaduse väljakule ning sõitsime bussiga Pelguranda. Plaanis oli otse Kaido vanaema juurde minna aga üks väike noorhärra hakkas hoopis Paavlisse nuiama. Ja kuna vihma hakkas ka sadama, siis vurasimegi kiirelt sinna. Tulemuseks muidugi skooris Matu endale 2 uut mänguasja, mis mõlemad on “In the night garden” lastesaatest pärit.  Igglepiggle kaisukas, kes on täitsa Matu koopia oma tekiga. Ning muidugi selle saate “rong” koos kolme kujuga. Igglepiggle jäi juba kolmandat korda mulle seal Paavlis ette ja olin juba omaette mõelnud, et kui nüüd ka vastu vaatab, siis on tegemist ilmselge märgiga, et ta soovib meiega koju tulla. Peale seda vurasime kiirelt Rimist läbi ning vanaema juurde Kaidot ootama.

Paavlist kaasa haaratud mänguasjad osutusid nii suurteks hittideks, et Matu mängis vanaema juures mitu tundi nendega jutti ja ei teinud sellest üldse välja, et ma vahepeal ära läksin ja teda vana-vana hoolde jätsin. Kaido tuli mulle järele ning kiirustasime Patarei vangla juurde, sest olin meid ekskursioonile registreerinud. Eesti keelne ekskursioon maksab 7€ ning kestab tund aega suletud osas. Läbitakse sama rada, mille tegid läbi vangid vanglasse jõudes ning ekskursioon lõppes all hukkamisruumis. Nüüd on plaanis veel avatud osas ka üks tiir teha, sest see on avatud ainult kuni oktoobri alguseni ning siis saab neil leping läbi ning vangla suletakse lõplikult. Mis sellest hoonest edasi saab, ei tea hetkel keegi. Avatud osasse pääsemiseks peab loovutama 3 eurot ning selle eest saab siis ise rahulikult ringi vaadata ja ruumidega tutvuga. Sinna jäävad operatsioonisaal, palatid, raamatukogu ning palju muud. Seega kellel on patarei vanglas käimata ja soovi seda veel näha, siis tasub kiirustada ja seal tiir ära käia. Hoonest endast on meeletult kahju, sest niiskus on palju kurja teinud ja see on üpris nukras seisus juba praeguseks. Ca 1,5h hiljem tuppa tagasi astudes oli Matu meid nähes küll rõõmus aga mängis ikka oma Ninky Nonk train-iga edasi ja ei tahtnud esialgu koju tulekust kuuldagi. Tal oli vana-vana ja vanaonuga lihtsalt niivõrd tore olnud. Esialgu tahtis juba vana-vana voodisse magama ära minna aga siis lõpuks otsustas siiski meiega koju tulla.

IMG_1002

Ja reedel käisime taas linnas, sel korral siis saime Leenuga kokku, külastasime vanalinnas vaateplatvormi ning kolasime loomaaias. Sellest teen ma ilmselt aga eraldi väikese postituse koos piltidega, seega pikemalt peatuma ei jää.

Paljud vaatasid vahepeal hoolega olümpiat, mina vaatasin ainult kettaheiteid huviga, sest naabrimehe vennale tuleb ometi pöidlaid hoida. Tegelikult olen väga uhke ja rahul, sest nii Kupper, kui ka Kanter esindasid eestit väga hästi. Lihtsalt sakslased olid sel korral paremad. Vb järgmisel korral läheb eestil paremini. Ka teiste osalenud eestlaste üle tunnen uhkust, sest kõik andsid endast ju parima ning nii mõnigi jõudis siiski üsna etteotsa. Päris ilma medalita me ei jäänud, seega pole põhjust kurtmiseks.

Oma lugemisega hakkan hetkel pisut maha jääma, sest lihtsalt ei lähe see lugemine praegu kuidagi. Loodan, et septembri alguses jään veidi rohkem aega lugemisega tegeleda ja saan uuesti järje peale tagasi. Praegusel hetkel olen pigem sarjade lainel olnud. Pooleli praegu “Full house” eelviimane hooaeg ja lisaks olen viimastel õhtutel “Saladusi” vaadanud. Ma ei saa aru, kuidas osad suudavad ülikiirelt hooajad läbi vaadata.. Kas muu elu siis lihtsalt seisab sel ajal või vaadatakse ühe silmaga samal ajal muud tehes?

Praegu valmistan end ette nädalavahetuseks, mil on ees ootamas väike tähistamine koos sõprade ja naabritega. Esialgu plaanisin üldse ära jätta aga kallis kaasa mul siin veenis ümber, et kasvõi naabritega võiks ikka ju väikese istumise teha. Nüüd siis koristan ja sätin tasapisi, et ei peaks laupäeval hommikul vara koristama ja kasima hakkama. Nii palju vähemalt sünnipäeva organiseerimisest kasu, et on põhjust jälle elamine korralikult üle käia. Muidu lükkad ikka edasi igasugu pisiasjade korda seadmist.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s