Loba vol miljon

Nüüdseks oleme juba nädala üsna kodused ja tõbised olnud Matuga. Nagu mainitud sai lasteaia postituses, siis Matu ärkas reede hommikul palavikuga. Sama päeva lõuna ajal tõusis ka minul madal palavik ja nii me siin siis vegeteerisime paar päeva.

 
dsc_0232Pühapäeval oli Matu palavikuvaba ja otsustasime õhtul veidikeseks õue mängima minna. Panin ta aga soojalt riide ja läksime õue. Küll ta oli õnnelik ja mul oli ka vahelduseks hea meel veidi värsket õhku saada. Esmaspäeva hommikul otsustasin siiski teda mitte veel lasteaeda viia, vaid mõned päevad veel kodus taastuda. Hommikul käisime aga siiski korra lasteaiast läbi, et õpetajaid sellest informeerida. Oli nagunii vaja poes käia ning kuna need kõrvuti asuvad, siis mis seal ikka raha helistamise peale raisata. Matu oli õnnelik ja hommik oli väga ilus. Lõuna enam nii ilus ei olnud, sest koos pilves ilmaga saabus taaskord palavik majja ning lisaks sellele ka mõnus roheline tatt.
Teisipäevaks olin juba kindel, et Matu see nädal lasteaeda ei jõua ja hea on, kui ta nv-se sünnipäevamaratoniks terveks saab. Helistasingi päeval lasteaeda ära ja palusin ta nädala lõpuni kindlasti puudujaks märkida. Ja nüüd siis olemegi jälle vegeteerinud siin mitu päeva. Kõige kummalisem ongi see, et palavik on max kuni 37,6 aga ikkagi mitu päeva jutti juba. See sai selgeks, et mingi viirus see liikvel on ja Matu lauakaaslane rühmas oli reede õhtust palavikus ja tema pere riburadapidi järele paaripäevaste vahedega.

Neljapäeva õhtul lõpuks oli Matu tervis niipalju parem, et läksime veidiks ajaks välja. Nina küll voolas korralikult aga värske õhk teeb õnneks nohu puhul vaid head. Niisiis jooksiski Matu siin naabriplikadega ringi, kuni ma veidi murukääridega maja äärest heina lõikusin ning kui naabripoiss lasteaiast koju jõudis, läksime kõik koos mänguväljakule veidikeseks ajaks. Lapsed said hullata ja kiikuda ning meie juttu ajada. Täna hommikul ärkas ka Matu väga heatujulisena ning läksime pea kohe naabrite juurde välja. Ma kohvitasin ja lobisesin naabrinaisega ja Matu mängis ning kraakles naabripoisiga. Ja õhtul käisime teisel ringil, siis juba naabriplikadega mängimas, sest naabripoiss läks reisule.

Täna ootab ees linna minek ja naabriplika 4-s sünnipäev. Ja homme toimub mu armsa sõbranna tütre sünnipäevapidu, see tähendab teist päeva jutti linna minekut ja mängutoas hullamist.

Loodetavasti uus nädal on tervise koha pealt parem, siis saaksime lasteaeda harjutamist jätkata ja saab Matu lõpuks jälle uute sõpradega mängida. Eks tal on ju ka igav üksinda päevad läbi kodus passida, kui sõbrad kõik lasteaias on. Ja kolmapäeval ootab ees taas perearsti külastus, tavaline mõõtmine-kaalumine ning arengu vaatamine. Sel korral vast arst enam rääkimise osas muret ei tunne, lobiseb nagu vana mees mul siin.

Ja kohe-kohe ongi käes Matu enda sünnipäev ka. Täitsa uskumatuna näiv tõsiasi, et ta juba kolme aastaseks saab. Alles ta ju sündis, kuhu see aeg nii kiirelt kaob? Teengi vaikselt selleks puhuks ka ettevalmistusi, et tema päev oleks kohe eriliselt vahva ja meeldejääv.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s