Lasteaiapäevad nr 2 ja 3.

Eelmisel nädalal Matu lasteaeda ei jõudnudki, sest oli vahelduva eduga üsna tõbine. Sellel nädalal sai ta aga lasteaias käia 2 päeva. Õnneks ta küll haigeks ei jäänud aga lihtsalt asjaolud kujunesid selliseks, et aias käis ta vaid E ja T.

Esmaspäeva hommikul ärkas ta väga rõõmsa tujuga ja tahtis kohe lasteaeda minna. Sättisime end siis vaikselt valmis ja läksime 8:20 uksest välja naabrinaise juurde, kellega koos hommikul lasteaeda suundusime. Naabripoiss kisaga aga Matu üsna rahulikult. Kommenteeris veel, et sõber jonnib. Lasteaias vahetasime kiirelt jalanõud ära ja viskasime pusa kappi ning peale kätepesu asus Matu kohe teistega mängima.

Hommikusöögiks oli neil kaerahelbepuder moosiga ja kõrvale piim. Matu muidugi keeldus midagi söömast ja jõi ära vaid pool tassi piima. Peale hommikusööki asus aga hoolega kohe jälle mängima. Küsisin talt, kas emme võib vahepeal ära käia ja tema andis lahkelt loa ning ütles tsau. Niisiis jätsingi ta sinna veidiks ajaks üksinda mängima ning kasutasin ise võimalust peale kolme siin elatud aastat ennast raamatukogus lugejaks võtta ja veidi lugemist laenutada. Peale seda käisin veel poes rahulikult ning suundusin siis tagasi lasteaeda. Ära olin veidi üle tunni ja Matu tundis ennast hästi. Oli juba teistega õues mängimas ja ei teinud väljagi, et ma tagasi olen. Ega ma ei kutsunud ka teda, istusin terrassile ja lugesin raamatut. Lõpuks ta siiski mu kohalolu avastas ja käis vahepeal juttu ajamas aga siis mängis rahus edasi. Lõpuks korjasid lapsed mänguasjad kokku ja suundusid tuppa. Toariided selga, käed puhtaks ja lõunasöögile. Lõunaks oli sel korral hakklihasupp ja magustoiduks mannapuder kisselliga. Ilmselgelt sõi Matu ainult leiva ära ja suppi ega magustoitu ei puutunud. Peale seda läksid teised lapsed tuttu ning meie võtsime suuna kodu poole. Väike vahepeatus poes ja siis terve tee jala koju, sest käru kaasa ei võtnud. Matu mõned korrad hädaldas ja küsis sülle aga lõpuks ikkagi kõndis täitsa omal jalal ise koju.

Teisipäeva hommikul ärkas Matu jälle rõõmsalt ja tahtis lasteaeda minna. Taaskord sättisime end valmis ja läksime kell 8:20 uksest välja ja naabri juurde, et koos nendega aeda suunduda. Matu tormas peale jalanõude vahetamist muidugi kohe jälle mängima. Ma olin seal kuni hommikusöök ( klimbisupp) lõppes, Matu muidugi ei söönud jälle midagi ja vaatas ainult ringi, lõpuks söödeti mulle see supp sisse. Matu asus jälle hoolega mängima ja lubas mul lahkelt ära minna. Sel korral otsustasin koju tulla ja veidi pikema vahe sisse lasta. Tagasi läksin veidi peale poolt 12. Lapsed olid veel väljas mängimas ja Matu ei teinud jälle väljagi, et ma seal samas olen. Lõpuks kui avastas, siis jooksis küll kallistama ja juttu ajama. Lõpuks läksid kõik jälle sisse. Ma läksin Matule appi, et ta saaks ilusti toariided uuesti selga ning siis läksin terrassile tagasi, kuniks lõunasöögi aeg möödas. Lootuses, et kui ma juures ei ole, ehk siis Matu sööb ka midagi. Lootus on ilmselgelt lollide lohutus. Sel korral olin aga kodust ka käru kaasa võtnud ja saime seetõttu kiiremini koju, kui esmaspäeval.

Rohkem sellel nädalal aeda ei jõudnudki. Kolmapäeval käisime me linnas ja oli perearsti külastus. Neljapäeval otsustasin lasta tal end välja puhata, sest ta oli kolmest eelmisest tegevust täis päevast lihtsalt läbi ja ma ei ole huvitatud, et ta siin enne sünnipäeva veel korralikult haigeks jääks. Ja reede hommikul ütles Matu, et ta ei taha lasteaeda minna ning tahab kodus olla. Ka eile ja täna korrutab ta aina seda sama, et tema tahab kodus olla ja aeda minna ei taha. Järgmisel nädalal saaks ta E-K lasteaias käia aga eks näis, kuidas ma ta sinna meelitatud saan.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s