2 sammu väljakutse lõpule lähemal

43.Raamat, mis on laenatud. – “Gayle Forman – Mina olin siin”
37.Raamat, mida soovitas sulle perekonnaliige – “Marissa Meyer – Cinder “

Sisututvustus “Mina olin siin”:

MÕNED TULED PÕLEVAD LIIGA EREDALT, ET KESTAmina-olin-siin

Pean teile kahetsusega teatama, et olin sunnitud endalt elu võtma. See otsus on küpsenud mu peas juba tükk aega ja on algusest lõpuni minu enda tehtud. Ma tean, et see põhjustab teile piinu, ja mul on sellepärast väga kahju, kuid palun võtke teadmiseks, et mul oli vaja oma piinad lõpetada. Sellel pole midagi pistmist teiega, vaid ainuüksi minuga. See ei ole teie süü.
Meg

Cody ja Meg olid lahutamatud – parimad sõbrad kogu eluks. Nad teadsid teineteisest kõike. Vähemalt Cody arvas nii. Kui hästi on aga üldse võimalik oma parimat sõpra tunda? Ja mida teha siis, kui tema otsustab sind maha jätta?

Gayle Formani „Mina olin siin“ näitab meile, kui suurt vaprust nõuab meilt see, kui peame pärast parima sõbra surma oma eluga edasi minema.

GAYLE FORMAN on paljude auhindadega tunnustatud kirjanik. Tema romaan “Kui ma jään” võitis kiiresti lugejate südamed ja vallutas edetabelite tipud. Tänu tema järgmistele romaanidele „Kuhu ta läks“ ja „Mina olin siin“ on Gayle üks maailma populaarsemaid noorteraamatute autoreid.

Kuna olin Gayle Formani “Kui ma jään” ja “Kuhu sa jäid” läbi lugenud ja need tõesti meeldisid mulle, siis oli kindel soov ka see raamat läbi lugeda. Minu õnneks oli see meie kohalikus väikeses raamatukogus ka esindatud ja ei pidanud seda kusagilt mujalt otsima hakkama. Raamat on ehtne noortekas ja üsna kerge lugemine, kuid tõsine sisu sobib lugemiseks väga ideaalselt ka täiskasvanutele. Enesetapp on üsna raske teema ja üldiselt üritatakse selliseid teemasid vältida, seega on üsna tänuväärne, et keegi julgeb selle teema enda raamatusse sedasi sisse kirjutada. Raamat näitab ideaalselt, kuidas võib ühe inimese otsus muuta paljude inimeste elu kardinaalselt. Raamat sai läbi loetud kiirelt ning meeldis mulle väga, ehk siis omalt poolt soovitan lugeda küll.

Sisututvustus “Cinder”:

Cinder_kaas.inddKeelatud tunded
Surmav katk
Maa saatus on üheainsa tüdruku kätes…

Cinder on Uus-Pekingi parim mehaanik ja ühtlasi küborg. Kasuema häbistab teda igal võimalusel ja süüdistab teda kasuõe ootamatus haiguses. Kui tema elu põimub aga ootamatult võluva prints Kai omaga, kistakse ta sündmuste keerisesse, kus tuleb ühtviisi tegeleda kurja kuninganna nurjatute plaanide ja omaenda mäslevate tunnetega.

Cinder peab valima kohuse ja vabaduse, ustavuse ja reetmise vahel. Maa tuleviku kaitsmiseks peab ta paljastama oma mineviku sügavaimadki saladused.

See pole säärane muinasjutt, millist teie armas vanaema jutustas. Ometi ei unusta te seda iialgi.

„Kuukroonikad“ on Marissa Meyeri viiest raamatust koosnev sari, kus uue futuristliku võtme saavad tuntud muinasjutud Tuhkatriinust, Punamütsikesest, Rapuntslist ja Lumivalgekesest.

Selle raamatu kohta olin ma eelnevalt kuulnud üsna palju kiidusõnu ning seda ka enda õetütre poolt. Kuna meil on temaga üsna sarnane raamatumaitse, siis võtsingi plaani üks hetk see läbi lugeda. Ja kuna see mulle raamatukogus kohe näppu jäi, siis ilmselgelt oli vaja see mul endaga ka koju tarida. Esimest poolt raamatust lugesin ma üsna mitu päeva vahelduva eduga, kuid teise poole raamatust lõpetasin ühe õhtu ning poole ööga. Lihtsalt täiesti võimatu oli raamatut käest panna ja magama minna, kui niivõrd huvitav teos kätte on sattunud. Raamatut on üsna kerge lugeda ning see lausa lendab käes, samas on väga sisukas. Ja kuigi ma juba üsna alguses aru sain, et kõik pole päris nii nagu näib, oli tõe ilmsiks tulek siiski ülihuvitavalt kirja pandud ning ma lausa ahmisin ridu endasse. Kõige nukram asja juures on see, et raamat lõppes väga huvitava koha peal ära, mistõttu pean ma ilmselt seda nüüd inglise keeles edasi lugema, sest ma lihtsalt pean teada saama, mis edasi saab. Ehk siis liitun kisakooriga ning kilkan “Soovitan VÄGA lugeda!”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s