Pilgutad korra silmi ning juba 3 aastat möödas

Täna 3 aastat tagasi sain Matu esimest korda enda kaissu haarata ning teda enamus ööst lihtsalt nunnutada ja hoida nagu silmatera. Tegelikult sündis Matu küll 22. septembril aga enda juurde palatisse sain ta alles 27. septembril, siis kui oli ka tema sünni esialgne tähtaeg.

Need kolm aastat on möödunud lihtsalt hullumeelselt kiirelt ja sellest on meeletult kahju. Pisikesest abitust beebist on kasvanud niivõrd suur ja asjalik noormees. Alles ta tegi oma esimesed hingetõmbed ja vääksatused. Alles ta oli selles pisikeses inkubaatoris ja minu süda valutas tema pärast hullupööra. Ja siis saabus 3 aastat tagasi päev, kui sain lõpuks selle pisikese abitu inimhinge lõplikult enda juurde ja hoolde.

Esimesed päevad olid uskumatud. Milline hirm oli tema eest hoolt kanda. Milline hirm oli, et ma ei saa aru temast ning ei suuda kõiki tema vajadusi rahuldada. Kui abituna ma iseennast tundsin, kui see väike beebi süles südantlõhestavalt nuttis ja ma ei osanud tema olemist kuidagi paremaks teha. Küll oli hea, et me veel paar päeva haiglas saime olla ja arstid käe-jala juures igaks juhuks olemas olid. Kuigi sel hetkel ma seda küll väga väärtustada ei osanud ja pigem oli nutt kurgus, et tahaks ju lõpuks ometi koju ära saada.

DSC_0530

Esimesed kuud tundusid küll üsna pikad. Eks magamatus tegi oma töö ja närvid olid nii mõnelgi korral üsna pingul. Aga sellest hetkest, kui poiss liikumise selgeks sai, hakkas aeg hullupööra kiirelt edasi tormama. Viimane aasta on muidugi eriti kiirelt läinud. Ühelt poolt on hirmus kahju, et see beebiiga nii kiirelt möödus, kuid teiselt pool ei vahetaks ma praegust aega mitte millegi vastu. Praegu on Matu juba nii iseseisev ja asjalik, räägib nii palju ja temaga saab juba mõistlikku juttu ajada. Ööd on magamiseks ja päevad õppimiseks ja mängimiseks, nii nagu asi käima peaks. Mind on õnnistatud lihtsalt eriti ägeda poisiklutiga!

39

Vaid loetud päevad enne beebi sündi. 

063

10 päeva noor beebi.

imgp6340_1

Aastane noorhärra.

imgp0856

2 aastane noorhärra

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolme aastane noorhärra.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s