Pidupäev

Ma olen arvamusel, et lapse sünnipäev võiks ikkagi toimuda tema õigel päeval. Või siis vähemalt õigel päeval ka pidupäev, mitte et heal juhul puhutakse hommikul pannkoogi pealt küünal ära.

Sel aastal oli Matul õige päev neljapäevasel päeval aga kuna enamus külalised olid nagunii naabrid, siis ei olnud õigel päeval korraldamine mitte mingi probleem. Ainsad külalised linnast olid Greete  ja Liia koos lastega ning Kerli ja Kaido isa.

dsc_0480

Otsustasin Matut sel päeval lasteaeda mitte viia. Ärkas sellegipoolest ise varakult ja väga rõõmsas tujus hommikul. Esimese asjana märkas muidugi kohe naeratava näoga õhupalli ja kilkas õhupall. Palli kätte sai ja talle sünnipäevalaulu laulma hakkasin, siis hakkas minuga kaasa laulma. Veidi lösutasime koos magamistoas ja tulime siis alla, kus mul oli eelmisel õhtul kõik juba valmis pandud. Ehk siis lipukett seinal, õhupallid täis puhutud ja kingitused ootel. Lipuketi peale hakkas ka kohe kilkama ning kui kingitusi nägi, oli eriti õnnelik. Kingitusi oli ootel kaheksa (neli meilt ja neli mu vanematelt) aga ma ei lubanud tal kõike kohe lahti kiskuda vaid tasa ja targu päeva jooksul avada. Esimesena avas ühe meie kinkidest, kus sees oli suur traktor, mille saab juppideks lahti kruvida ja taas kokku panna. Sellega mängis siin üle tunni aja jutti, kuni lõpuks järgmiste asjade vastu huvi hakkas tundma. Kolmveerand kümme läksime korraks naabrinaise juurde, sest ta vajas korra abi ja tahtsid ka Matut kallistada enne ära sõitu. Ja peale seda tulime koju ja Matu avas jälle mõned kingitused ning mängis mõnuga kuni lõunauneni välja.

Tuttu läks ta juba üsna heatujulisena ja mina sain siis veel viimased ettevalmistused teha. Korjasin mänguasjad kokku ja panin ära ning tõmbasin tolmuimejaga veel elamise üle. Siis sain ise ka paar tundi rahu ja vaikust, kuniks hakkasin snäkilauda ette valmistama. Külalised olid oodatud kella kuueks aga kella viie ajal kutsusin naabritüdruku külla mängima. Siis sai Matu temaga mängida ja mina rahulikult juurvilju lõikuda. Otseselt suurt söögilauda ma ei planeerinudki, sest enamus külalised olid lapsed ja nagu teada, siis nemad tegelevad enamjaolt vaid mängimisega. Seega olid laste laual paprika, kurk, porgand, dipikaste, kamapallid ja hernepallid, küpsised ja maisipulgad. Suurte laual olid lisaks juurviljadele ka võileivad.

dsc_0498

Kuna poest ei saanud sobivaid topse, siis tuli valgetest topsidest ise sobivad meisterdada.

Kuna Greete pidi ka Matule tellitud tordi ära tooma, siis ta jõudis teistest pisut varem. Minu üllatuseks tulid enamus külalisi veidi varem. Tavaliselt jäävad kõik ikka hiljaks. Seega oli mul veel külaliste saabudes viimaste võikude tegemine pooleli. Õnneks polnud sellest lugu, sest lapsed asusid mängima ja suured rääkisid juttu, kuniks mul kõik valmis ja lauale sätitud oli. Peale seda istusime lauda ning sõime ja jutustasime, lapsed muidugi mõista lammutasid samal ajal elamist laiali ja üritasid iga viimase kui mänguasja põrandale laiali laotada. Noh, nagu väikeste laste puhul asi ikka käib. Õhtu oli meeleolukas ja tore.

dsc_0504

Poole 7 ajal õhtul tõime tordi välja ja see oli tõeline hitt. Matu oli sillas ja kõik lapsed olid ümberringi eriti huvitatud asjast. Tordi tellisin taas samalt neiult, kes ka eelmisel aastal Matule tordi meisterdas. Vaarikate ja mustikatega, mu lemmik kooslus vist tordil. Tahtsin midagi teistsugust, mitte lihtsalt tavalist pilti. Saigi ostetud siis 5-ne komplekt poest teetöö masinaid ning need olid Matule veel omakorda nö kingituseks tordil. Istusime kõik ümber suure laua, laulsime Matule sünnipäevalaulu ning lõpuks puhus ta küünlad ära. Peale seda koorisin masinad maha tordilt, lõikasin tordi tükkideks ning kõik asusid oma koogitüki kallale.

8 paiku hakkasid kõik riburadapidi koju ära minema. Ainult Kaido isa ning naabriplikad jäid veel siia, Naabriplikad muidugi võtsid Kaido isa kohe omaks ja nii nad siin Matuga võidu tema tähelepanu ja koha eest süles “võitlesid”. Naabrinaine ise tuli veidi enne kella 9sat tüdrukutele järele ja veetis siin veel veidi jutustades ja kooki süües aega, enne kui kolmekesi koju suundusid. Siis läks Kaido isa ka koju ära ja meie jäime segadust koristama ning Matu oma kingitusi lahti tegema. Ma otsustasin, et kingitusi kohe ei ava, et vältida kismasid. Kui need on Matu kingitused, siis tal peaks olema õigus nendega esimesena mängida ja ta ei peaks teiste külalistega nende eest võitlema hakkama. Mänguasju oli siin piisavalt ja nii oli kõige parem asi lahendada. Kõik kingid ühte kohta hunnikusse ning peale külaliste lahkumist tegime avamise.

Meie poolt sai Matu endale 1 suure traktori, suure Pikne Mcqueeni, Masha karu kaisuka ja pusle. Minu vanemate poolt 3 suurt traktorit ja Lego Duplo lennujaama. Lisaks sai külalistelt 6 puslet, DIY memory game, Musta notsu mängukaardid, mullitaja, veel üks traktor, kujundivihik kleepsudega, kummikommid, Lego Duplo röövik, Karupoeg Puhhi poe kinkekaart ja ümbrik rahaga.

dsc_0511

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s