Pidupäev nr 2

Reedel läksime linna, et koos Kaido perega sünnipäeva tähistada. Esimesena pidime käima Karupoeg Puhhis aga kuna see avati alles kell 10 ja meie olime kell 8 juba Laagris, siis otsustasime Selverist Croissandid kaasa haarata ja sinna (Hiiule) jalutada. Veetsime mõnusalt aega ja ukse taha jõudsime 1 minut enne avamist, ehk saime kohe esimesena sisse ja Matu sai valima hakata, mida ta endale soovib. Muidugi oli ta nagu naelutatud jälle traktorite leti ette ning hiljem üritas kõikvõimalikke kraanasid ja akuautosid/mootorrattaid välja nuiata. Siis avastas sealt oma meetri pikkuse kallurauto, mida tal ilmtingimata vaja oli aga mida ma poleks suutnud kuidagi pelgulinna tassida. Lõpuks andsin talle valida, kas legod või puidust raudtee ning tema valis kohe viimase. Lisaks puidust raudteele valis ta välja ka patareiga töötava Percy veduri (Thomas and friends multikast roheline). Ainult kolmveerand tundi võttis aega, et me sealt poest lõpuks välja saaks ja suuna mustamäele saaks võtta.

dsc_0544

Nüüd on tal kokku 2 komplekti puidust raudteed ning saab palju suurema ja ägedama raja endale ehitada. Mängulusti jagub paljudeks tundideks.

Helistasin korra Greetele ette ning võtsime suuna siis tema juurde. Esialgu jalutasime Hiiult mööda kergliiklusteed Nõmme turuni ning sealt siis bussi ja trolliga lepistikku. Viisin Greetele korra ühe ümbriku ära ning liikusime sealt edasi Kristiinesse. Käisime taaskord Babybackis istumas ja Matu sai mõnusalt mängida ning mina toitu nautida. See külastus oli nagu öö ja päev viimasega võrreldes. Kõik töötajad olid kuidagi eriti soojad ja naeratavad. Ei pidanud ootama, kohe juhatati lauda. Ei tekkinud probleeme ka see, et soovisin salsa ja kastme toidu seest välja jätta. Ja mitu korda käidi vahepeal küsimas, kuidas maitseb ning kas soovin veel midagi. Selline teenindus võiks alati igal pool olla, sest paratamatult kutsub see inimesi taas seda söögikohta külastama.

Peale seda käisime veel raamatupoes ja Jyskis, kus polnud Matu jaoks midagi väga huvitavat. Seega läksime Prismasse, et ehk Matu valib alles jäänud raha eest endale siis ühe Lego ka. Tema kadus muidugi otsejoones jälle traktoreid nillima. Sikutasin ta Duplode juurde, et ehk ikka valib sealt endale ühe välja aga tema nõudis hoopis “Trammi” ning läks tõi teiselt poolt riiulist endale trammi. Mis seal ikka, kui lapsel on vaja trammi, siis lapsel on vaja trammi. Enne Kristiinest väljumist valis Matu endale veel Masha ja karuga õhupalli (Mcqueen lükati kõrvale) ja jäi siis õhupall peos üsna kohe kärus magama.

dsc_0565

Ma hüppasin kiirelt bussile ja sellega kesklinna. Oli vaja beebikinost võidetud pakil järel käia CC Plazas. Muidugi põrkasime viru juures kahe sõidutee vahel uuesti kokku Greetega ning kui me seal ohutussaarel veidi juttu ajasime, siis põrkasime seal samas kokku ka Kaido emaga. Greete liikus siis ühele poole ning meie teisele poole. Arvasin, et saan järjekordse Libero pakikese (korra võitsin ja sain vannivahu ja ihukreemi) aga reaalsuses ootas mind pakis Neutrali seep, Avoni ripsmetušš ja duššigeel ning kataloog. Peale seda vurasime koos Kaido emaga terminali ning sealt bussiga pelgulinna Kaido vanaema juurde.

Maja ette jõudes olin sunnitud Matu üles ajama ja ta vanaonu sülle andma, kuniks ma käru trepist üles tarin. Tuppa jõudes võtsin ennast ja Matut riidest lahti ja sättisime end mõnusalt sisse. Matu muidugi tahtis kohe uute asjadega mängima asuda. Kaido ema kinkis Matule omalt poolt ühe Lego Duplo komplekti ning Guašš värvid. Matu oleks tahtnud kohe “pintsliga joonistama” hakata aga kuna pintslid ja paberid on kodus, pidi oma raudtee ja trammiga leppima. Oi ta möllas seal mõnuga ning mängis vana-vana ja vanaemaga. Lõpuks istusime lauda sööma, Matu muidugi ei söönud aga meie seltsis oli ikka. Kaido jõudis alles kõvasti hiljem kohale, sest oli peale tööd Kiisal käinud veel õunu toomas. Lõpuks hakkasime poole 9 paiku õhtul ennast autosse sättima, et koju ära tulla. Matu jäi autos muidugi magama, oli juba nii läbi sellest möllamisest. Koju jõudes ärkas korra üles aga läks ilma jonnita kohe voodisse ja keris uuesti magama.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s