Kaks mängutuba taas vallutatud

Viimase kuu aja jooksul on meil õnnestunud taas tallinnas kahes mängutoas käia, mõlemal korral siis sünnipäeval. Esialgu pidid mõlemad samas mängutoas toimuma, kuid siis otsustati teise sünnipäeva asukoht ära muuta ja ilmselt õigesti ka tegid.

Esimeseks külastatud mängutoaks juhtus olema Trallituba.

Sünnipäevalaps sai seitse ja enamus külalised olid ka enamvähem samas vanuseklassis. Paraku oli seal ka pisut väiksemaid lapsi, kelle jaoks jäi see mängutuba pisut kesiseks. Üldmulje on üsna tore. Ruumi on palju ja suurematele lastele ka tegevusi piisavalt. Samas minu 3 aastase jaoks osutus näiteks väga keeruliseks ülesandeks liumäeni pääsemine. Olid ka titekamad liumäed aga need olid üsna järsud ja suure hooga sealt vastu maad lennata ei tahtnud paraku ükski lastest. Ehk siis oleks seal vaja liumägede alla vaja veidigi pehmemat pinda, mitte et lapsed otse parketile kolksatavad. Sellelt plastmassilt saab paraku üsna korraliku hoo sisse. Teiseks probleemiks oli see, et suured liumäed viisid otse pallimerre aga need ääred olid üsna kõrged ja väikesed lapsed kipuvad sealt pigem pea ees vastu kõva maad prantsatama. Jällegi koht millele peaksid mängutoa töötajad tähelepanu pöörama. Üleülidselt oli minu jaoks veider, et vaipa polnud maas. Ma olen harjunud, et igal pool on ikkagi vaibad pehmenduseks maas.

Väiksemate jaoks olid seega pigem beebimänguasjad ühes riiulis ja siis köögi-mängumaja-mänguautode nurk. Mida tuleb mängutoa kaitseks öelda on see, et neil oli tõeliselt vinge kahekordne mängumaja. Ka mänguautode ja kööginurga üle viriseda ei saa, üsna korralik valik ja tegevust küllaga. Samas need on asjad millega laps ka kodus mängida saab ja üldjuhul tahaks laps ikkagi teha neid asju, mida oma kodus teha ei saa. Antud hetkel siis turnida ja liumäest alla tuhiseda.

Soovitan aga pigem ca 4-5ndast eluaastast alates, mitte nooremate puhul.

Teine mängutuba, mida eile külastada saime, oli Emilia mängutuba. 

See on üsna uus koht ja ma kuulsin sellest esimest korda, kuid koha peale minnes tõesti üllatusin ning seda positiivselt. Ruum on üsna mõistliku suurusega ning kuna ei ole otseselt mingeid nurgataguseid väga, on kerge lastel silm peal hoida. Beebidele on eraldi aiaga piiratud ala. Toa keskel suur ronimislinnak (pildil), lisaks väiksem kindlusega liumägi mis maandub pallimerre. Mängumaja, mänguköök, nukukraam ja vankrid, igasugu autod-lennukid-laevad, suur puidust rongirada ning palju muud. Lastel oli niipalju tegemist, et aina tormasid ringi ja hullasid.

See mängutuba on ilmselgelt peamiselt väiksematele suunatud, kuid ka pisut vanemad lapsed leiavad seal siiski endale tegevust, näiteks xboxi näol. Lisaks on seal ka nurgas suur batuut. Ainsaks murekohaks minu silmis ongi sealne batuut, sest see on üsna kõrge ja seal ei olnud redelit või mingit astmepinki, mille abil üles ja alla ronida. Seetõttu suutis üks poiss sealt ka õnnetult alla prantsatada, niiet terve maailm verd täis oli. Õnneks saadi üsna kiirelt siiski veri pidama ja veidi aega hiljem hullas poiss jälle rõõmsalt edasi. Selle mure lahendasime ise nende pehmete ehitusklotsidega ära ja panime need batuudi ette maha, et lapsed üles ja alla pääseksid. Muu koha pealt oli tegemist aga väga 5+ kohaga ja külastaksin seda teine kordki hea meelega.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s