Nullpunkt

Sain selle loetud juba eelmisel nädalal aga kuna tahtsin peale raamatu lugemist ära vaadata ka selle põhjal vändatud sarja uuesti, siis sain mahti kirja panna see alles nüüd.

3.Raamat, mille tegevus toimub sinu kodulinnas või riigis – “Margus Karu – Nullpunkt”

Sisu: See on lugu probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesest, kel õnnestub end ühte Tallinna eliitkooli sisse rääkida. Paraku avastab ta peagi, et klassikaaslased on ta jõuliselt heidikustaatusse taandanud. Kui Johannese elupüramiidi kolm peamist tahku – kodu, sõbrad ja kool – kokku vajuvad, mõistab ta, et on jõudnud nullpunkti. Nii töötab ta välja skeemi, kuidas saavutada populaarsus ja aktsept, ning hakkab seda mineviku survest ja oleviku löökidest hoolimata jõuliselt rakendama. Autor on öelnud: „Ma tean, kui raske võib koolis olla, aga ma tean ka, et negatiivsed olukorrad ja halvad kokkusattumused võivad olla hoopis väikesed sammud millegi suure ja parema suunas. See raamat on iseenda loomisest: sa võid olla see, kes tahad olla, ja elada täpselt sellist elu, nagu soovid, sõltumata sind ümbritsevast ja süüdistamata kedagi.”

Ma olen seda raamatut varasemalt lugenud aga see vääris uuesti kätte võtmist. Tahtmine uuesti läbi lugeda tekkis eelmise aasta alguses, kui sarja ja filmi vaatasin. Just eelkõige seetõttu, et oleks võimalik filmi ja raamatut täpsemalt võrrelda. Kuna raamatu lugemisest oli mitmeid aastaid möödas, siis esialgu tundus film olevat ikka ülihea. Nüüd kui ma aga just lõpetasin raamatu lugemise ning sarja kohe otsa vaatasin, siis hakkasid mind igasugu pisidetailid häirima. Raamatus 11. klass ja filmis 12. Paljud asjad välja jäetud ja paljud asjad juurde keevitatud. Ei olnud halb aga raamat oli igatahes palju parem. Sari jättis kohati lihtsalt väga võltsi mulje.

Raamatust rääkides, siis Margus Karu on minu arvates väga mõnus kirjanik. Raamatus on kõike parasjagu. Veidi romantikat, veidi kakluseid ja kuritööd, veidike perekondlike ilusaid hetki ja tasakaaluks draamat. Raamatu keskmeks muidugi on koolikiusamine, mis on tegelikult igapäevane probleem ka praegusel hetkel koolides (ja lasteaedades). Ja alguse saab see loomulikult lihtsalt mingist imepisikesest arusaamatusest või eksimusest ning kogu klass käitub nii, nagu liider ees ütleb. Noortele väga kasulik lugemine, sest tihti ei saada lihtsalt aru, kuivõrd palju selline kiusamine või mõnitamine võib teist inimest mõjutada. Runilla naljad on muidugi üle prahi ja ajasid mind kõht kõveras hirnuma. Kahju, et neid nalju kogu mahus sarjas ei olnud, oleks see sari ka parem olnud.

Raamatu põhjal tehtud treiler tundub minu jaoks palju parem, kui reaalselt kinolinadel jooksnud sari.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s