Raamatud 35 ja 36

Sain vahepeal jälle kaks raamatut läbi loetud. Olin tahtnud mõlemaid nagunii lugeda ja siin kohalikus raamatukogus need nii toredasti ootasid mind riiulil.

32.Raamat, mida soovitas sulle sõber või tuttav – “Kiera Cass – Kuningatütar”kuningatutar

Sisu: „Kuningatütar“ on neljas raamat Kiera Cassi ülimenukast sarjast, mida on avaldatud rohkem kui kahekümnes riigis üle maailma ning on New York Timesi bestseller.

Kakskümmend aastat tagasi võitis krooni tema ema. Nüüd on printsess Eadlyni kord armastus leida.
Printsess Eadlyn on lapsest saati kuulnud lugusid Valikust, mis viis kokku tema ema ja isa. Ehkki need kõlavad muinasjutuliselt, ei soovi Eadlyn ise midagi säärast läbi teha. Saatusel on aga teised plaanid ja nii seisavad ühtäkki tema ees kolmkümmend viis väärikat kavaleri.
Mõistagi ei looda Eadlyn peale sunnitud Valikust armastust leida. Ent võib-olla pole õnnelik lõpp isegi tema jaoks nii võimatu, nagu ta alati arvanud oli….

Väljavalitu sarja kolm esimest raamatut meeldisid mulle väga. Seega ootasin järge juba huviga ja lootsin, et asi läheb veel paremaks. Õetütar soovitas mul lugeda aga hoiatas mind, et neljas raamat pole enam see ning tal oli selles osas õigus. Eadlyn on kujutatud ebameeldiva ja enesekesksena. Üsna ära hellitatud plikatirts, kes peab ennast maailma nabaks ja ei saa aru, miks temasse halvasti suhtutakse. Kui see osa välja jätta, siis lugu ise oli siiski üsna põnev ning tahaks väga teada, kuidas viies raamat lõppeb. Kuna see veel eesti keeles ilmunud ei ole, siis ilmselt pean selle inglise keeles ette  võtma.

2.Raamat, mille pealkirjas on mõni ilmastikunähtus – “Jandy Nelson – Ma annan sulle päikese”

ma-annan-sulle-paikeseSisu: Me kõik kulgesime vääramatul kokkupõrkekursil. Võib-olla on mõned inimesed lihtsalt loodud olema ühes ja samas jutus.
Alguses on Jude ja tema kaksikvend Noah lahutamatud; nad on NoahjaJude. Noah joonistab pidevalt ja on kõrvuni omapärasesse naabripoissi armunud, põrgulikult söakas Jude aga kannab tulipunast huulepulka, hüppab kaljudelt vette ja räägib nende mõlema eest. Mõni aasta hiljem on kaksikud ühe õnnetu sündmuse tõttu tundmatuseni muutunud ja teineteisele võõraks jäänud, aga kuigi kumbki selle üle ei rõõmusta, ei oska nad astuda sammu, mis nad jälle ühendaks.
Algusaastatest jutustab Noah, hilisematest Jude, ent kummalgi on rääkida vaid pool lugu ja kui nad leiavad taas tee teineteiseni, saavad nad võimaluse oma maailm uueks luua.

Ma ütlen wau, lihtsalt wau! Leiaks ju siingi asju mille kallal norida aga need ei häiri, sest lugu ise on nii kaasahaarav. Vahepeal ajas lugu mind naerma, vahepeal tundsin aga füüsiliselt kirja pandud valu ja pisarad voolasid mööda põski kosena alla. Raudselt soovin seda tulevikus veel lugeda, sest see lihtsalt on seda väärt. Siinkohal liitun Gayle Formani arvamusega “Minu arvates pole see mitte üksnes aasta parim noorteraamat, vaid üks aasta parimaid raamatuid üldse.”

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s