Taaskord lasteaeda harjutamisest

See lasteaeda harjutamine on meil läinud üle kivide ja kändude, sest septembris sai ta lasteaias kohal käia vaid 7 päeva. 1-2 päeva lasteaias ja jälle palavik või nohu platsis ja jälle mitmeid päevi kodus.

Kui alguses jäi ta üsna rahulikult lasteaeda maha, siis mingil hetkel tekkis tal suur trots ja konkreetselt jäi sinna korralikult nuttes maha ning nuttis ka peale minu ära minekut veel mõnda aega. Septembri lõpus läks meie rühmas ringlema muidugi ka kõhuviirus, seega siis otsustasin ise teda veidi kodus hoida, et seda endale veel kraesse ei saaks. Kokku puudus lasteaiast pea kaks nädalat. Oleks veidi varem läinud juba aeda aga ta tekitas siin kodus hommikuti sellist trianglit ja nuttis südantlõhestavalt juba kodus, et tema tahab emmega olla, seega istus veel kodus.

Eelmine neljap lõpuks võtsin tal kratist kinni ja ütlesin, et nüüd on lasteaeda minek ja kõik. Saime õnneks hommikul naabritega koos minna ja see Matule sobis, sest talle naabriplikad väga meeldivad. Läksime lasteaeda kohale ja seal nägi oma rühmast ühte tüdrukut ja silmad lõid särama. Üleüldiselt talle tüdrukud meeldivad rohkem aga see tüdruk lööb tal alati silmad kohe eriliselt särama. Seega vahetas ta kibekiirelt riided, pesi ruttu käed ja tahtis kohe mängima asuda. Tegi mulle musi ja kalli ning lehvitas veel aknalt ja kadus mängima. Reedel läks ta sama rõõmsalt lasteaeda. Kuna siis oli veel vanavanemate päev ka lasteaias, oli ta eriti õhinas. Samamoodi hommikul musi ja kalli ning peale lehvitamist kadus mängima. Lõuna ajal läksin järele nagu tavaliselt ja tulime koju ning peale lõunaund läksime koos Kaido vanematega siis lasteaeda tagasi. Meisterdasid seal koos kastanitest ja tõrudest loomakesi ja Matu oli hirmus õnnelik. Peale seda läksid siis vanavanemad saali konterdile ja kõik lapsed käisid rühmade kaupa neile esinemas. Matu ei osanud midagi kaasa teha aga väga ilusti pidas end üleval ja oli lihtsalt teiste seltsis senikaua. Vaatasin, et kodus olemine on hästi mõjunud ja laps kohe nõnda rahul.

Esmaspäeval oli meil linnapäev ja seega lasteaeda ei läinud. Teisipäeva hommikul läksime jälle lasteaeda ja Matu jäi üsna rahulikult sinna maha jälle. Käis ja lehvitas mulle aknast ja kadus mängima. Lõunast järele minnes oli jälle hirmus elevil ja rääkis kohe, mis nad tegid ja näitas millise imelise kärbseseene ta valmis meisterdas. Jalutasime veel koju lasteaiast ja nautisime imeilusat ilma.

Nüüd eile ja täna on laps aga nagu välja vahetatud. Jälle hommikul klammerdub minu külge ja ei taha lahti lasta. Õnneks õpetaja sülle minnes tuleb küll kerge jorin aga väga suurt nuttu sellele ei järgne. Täna hakkas naabripoisi nutu peale jälle nutma.

Lisaks kõigele sellele on tekkinud nüüd tagasilöök. Ma ei tea, kas see on sellest, et teda T pandi vägisi potile istuma või milleski muus aga minu endine tubli potil käija sahistab nüüd mitu päeva juba aina püksi. Ok vahel juhtus ikka, et tuli pisike sorts kui unustas end mängima aga siis pani jooksuga potile. Nüüd aga seisab keset tuba ja lihtsalt lahistab püksid läbimärjaks ja potile minna ei taha. Teisipäeva õhtul naabrite juures juhtus 2x, eile juhtus kodus 1x, täna oli lasteaias 2x keset tuba lihtsalt seisnud ja püksi lahistanud. Abiõpetaja oli ka mures ja tuli kohe minuga rääkima, kui ma järele läksin. Nüüd annan homse talle jälle vabaks ja vaatame siis esmaspäevast uuesti seda lasteaia teemat. 

Mis puudutab harjutamist ennast, siis räägiksin mõne sõnaga enda loogikast ka. Osad on teinud suuri silmi, et miks ta ikka veel ainult lõunani käib. Kuigi tegelikult on tal kahe kuu peale kokku vaid 12 lasteaia päeva olnud.

Esimesel päeval olin ma terve aja temaga koos lasteaias. Seda siis hommikusöögist kuni lõunauneni, siis tulime koju tagasi. Ma olin küll olemas aga ei tegelenud temaga seal, vaid lasin tal teistega harjuda. Teisel päeval otsustasin ära käia. Ütlesin, et emme läheb käib korra ära ja tuleb siis varsti tagasi. Tegime musi ja kalli ning tema läks mängima. Ma käisin raamatukogus ja poes ning tagasi minnes olid nad juba õues. Läksin istusin vaikselt terrassile ja lasin tal omaette tegutseda ja mängida. Peale lõunasööki tulime siis koju tagasi. Kolmandal päeval oli ta juba täitsa üksinda hommikust kuni lõunauneni, siis läksin talle järele ja tõin ta koju. Kuna ta aga väga harva on saanud käia ja ma tean, et stressis laps on palju vastuvõtlikum haigustele, siis olen tahtnud teda võimalikult stressivabalt sinna harjutada. Ehk siis minu loogika ütles, et las harjub poolikute päevadega ilusti ära ja saab aru, kui vahva lasteaias on ning siis võtame need lõunauned ja pikad päevad ette. Tahan, et tal oleks kindlus ja näeks, et emme alati täidab oma lubaduse ja tuleb järele siis, kui lubas.

Eile rääkisin sel teemal ka abiõpetajaga pikemalt ning tema arvas niisamuti, et Matu vajab veel aega harjumiseks ning kui vähegi võimalik, siis pigem võiksin esialgu veel poolikuid päevi teha. Ehk siis tasa ja targu ning lapsest lähtuvalt tuleks seda harjutamist teha ning kõiki ei saa võtta ühe malli järgi. Kelle laps on valmis kolmandal päeval pikaks päevaks jääma ja kelle oma mitte, nii see eluke ju käib. Eks aeg näitab, millal saan lõpuks öelda, et jah laps on nüüd lasteaiaga harjunud.

imgp1831_1

2 thoughts on “Taaskord lasteaeda harjutamisest

 1. Mind ajab kogu see lasteaia teema nii marru. Minu sama vana laps veel lasteaias ei käi. Olen muidugi korduvalt sellele mõelnud ja kunagi ta ka sinna läheb.
  Agaaa… See mis mind nii kohutavalt närvi ajab, on absoluutselt kõigi küsimustega pommitamine. Kuna? Ikkka veel ei käi vä? Mida ta seal kodus ikka emaga passib?
  Ma küll üritan sellest mitte välja teha, aga see lihtsalt ärrritab.

  Ja minu arust on see jumala OK, et Matu käib lasteaias täpselt nii nagu sa ise heaks arvad ja lapsele sobib. Lapsele on see lasteaeda minek niigi paras hunnik stressi.
  Kõik teised võivad oma lapsi kasvõi ööseks jätta, kui nii kiire on :D

  • Jaa, see küsimine on niivõrd nõme! Sinna juurde käib alati jutt, et ära ole selline kanaema ja lapsel on hirmsasti vaja lasteaias käia. Oleks mul võimalus lapse kõrvalt kodus mingit lisaraha teenida, siis ma ei viikski teda sinna!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s