Kiivriga kelgutama?

Nägin facebookis ükspäev postitust, kus inimene küsis siiralt, et “Milliseid kiivreid te lapsel kelgutades kasutate?”. Ja siis hakatigi rahumeeli arutama, kes milliseid kiivreid kasutab ning kui ohtlik tegevus see kelgutamine ikka on. Minul tekkis selle peale küll küsimus “MIKS?”.

Kas tõepoolest lähevad inimesed oma turvamisega niivõrd kaugele? Ma saan veel mingil määral aru ehk pehmetest beebikiivritest, kuigi ka need tegelikult on kasutud, sest laps ei õpigi ennast sedasi korralikult hoidma. Aga no kelgutades ka kiiver pähe? Kas lähete lapsega himaalajasse või metsa kelgutama, et niivõrd ohtlik on? Kas tõesti võetakse juba nii ülevõlli meetmeid kasutusele lapsega?

Kui nii võtta, siis peaks lapsel kiiver 24/7 peas olema ning pool aega kindlasti sumokostüüm ka. Kodus olles võib trepist alla kukkuda, kiiver ja sumokostüüm on must have! Mänguväljakul võib keegi nügida ja laps alla kukkuda, jälle kiiver ja sumokostüüm must have! Vankriga sõites võib keegi otsa sõita või vanker äärekivi taha takerduda. Vankriga bussis võib keegi otsa kukkuda või vanker ümber käia järsu pidurduse peale. Lasteaias võib libiseda ja kukkuda (meil lasteaias üks poiss libises astumise pealt ja kukkus kõrva pooleks), jällegi ei saa ilma kiivrita hakkama. Kodus dušši all tuleb ka äkki kiivriga käia, seal võib ka libiseda ja kukkuda ju?

Autosõidust ei tasu rääkidagi, eriti veel praegusel ajal…

Kas teie kasutate lapsel kelgutades kiivrit? Mis põhjusel?

4 thoughts on “Kiivriga kelgutama?

  1. Rootsis elades oli lastel klassiga kelgutama minnes kiiver kohustuslik, nii esimeses kui kuuendas klassis. Mäed on neil ka suuremad, kuigi seal, kus meie lapsed oma klassidega käisid, ei olnud mingit Munamäe-mäge, ikka väiksem. Järsk oli küll.
    Samas nägin, kuidas üks laps jalaluu murdis vastu puud kelgutades. Vist üritas jalaga pidurdada, igatahes tema hääle järgi võis küll öelda, et midagi murdus.

    Kes teist ise lapsena kelgutades haiget on saanud? Mulle küll on teised selga sõitnud, nii et sinikad järel. Uisutades – panen küll lapsele kiivri pähe. Ei ole kõndima õppija laps, vaid suurem, kes oma lasteaiarühmaga kord nädalas uisutamas käib.

    Ma ei leia, et kiivri kandmist tuleks halvustada. Las kannavad, kasvõi lauskmaal kelgutades, halba see ju kellelegi ei tee? Jalgrattakiivri kandmist ju ei taunita, mis sellest, et IGA KORD ei kukugi? Kui kukub, on ju juba hilja.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s