Raamatud 39 ja 40

9789949333240-jpg1.Raamat mida omad, kuid pole lugenud – “Katariina Tammert – Lenda minuga”

Stjuardessina alustanud Laura teeb lennukompaniis karjääri ning satub keerulisse armukolmnurka, mis sunnib teda silmitsi seisma sügavamate küsimustega, kes ta on ja mida elult tahab. Otsides vastuseid, mida ja keda ta kõige rohkem armastab ning milline mees talle sobib, avastab noor naine perekonnas läbi mitme põlvkonna edasi kandunud käitumismustri. Saatusel on aga tema jaoks veel palju põnevat varuks…  muu hulgas rohkelt reise, pidusid, glamuuri, seiklusi ja rõõmu.

See raamat on mul juba paar aastat raamaturiiulis vedelenud ja olen selle lugemist aina edasi lükanud. Sisetunne ei vedanud alt, oleks pidanud laskma sel edasi riiulis vedeleda. Katariinat kirjanikuks nimetada kohe kindlasti ei saa ning seda romaaniks nimetada on lihtsalt vale. Tegemist oleks nagu.. kellegi isikliku blogiga. Sealjuures üsna kehvakesega. Vahepeal pidin 3x lause üle lugema, et aru saada selle mõttest. Väga kummalised lauseehitused ning tüüpiline pubekalik teema, kuidas igasse naeratavasse kutti armub peategelane hetkega ära ning kelle arvates on täiesti okei mitut meest korraga magatada, isegi kui kellegagi koos elad. Olen küll ka hullemaid raamatuid lugenud aga see kuulub kindlasti sinna kehvade teoste hulka. Lõpuni soostusin lugema ainult selle pärast, et selgeks saada, kas ta siis leiab oma “eluarmastusega õnne” või mitte ning ilmselgelt ei pidanud ka selles osas pettuma ning happy ending oli kohe eriti ette aimatav ning lääge.

8.Raamat, mis maksis sinu jaoks vähem, kui 1€ – “Paula Hawkins – Tüdruk rongis” 

Iga päev üks ja sama … Rachel sõidabe-raamat-tudruk-rongis tööpäeviti edasi-tagasi Londoni vahet. Ta teab, et hommikuti peatub rong ühes ja samas kohas punase signaaltule taga, kust avaneb vaade ridaelamute tagaõuedesse. Rachelile hakkab juba näima, et ta tunneb inimesi, kes ühes sealses kodus elavad. Ta kutsub neid Jessiks ja Jasoniks. Nende elu – nagu Rachel seda näeb – on täiuslik. Kui ta vaid ise saaks nii õnnelik olla … … kuni tänaseni Ühel päeval näeb Rachel šokeerivat pilti. Rong peatub ainult minutiks, kuid sellest piisab. Nüüd muutub kõik. Rachelil on võimalik osa saada eludest, mida ta on seni eemalt jälginud. Nüüd selgub, et ta on rohkem kui vaid naine rongis …

Kui eelmine raamat polnud minu tassike teed, siis “Tüdruk rongis” on  vastupidiselt täiesti minulik teos. Kuni lõpuni oli põnevus õhus ning üllatusi jagus kamaluga. Tegelasi ei olnud liiga palju, et oleks raske järge pidada. Väga palju andis kaasa see, et kogu lugu lausa kolme naise vaatevinklist oli kirja pandud. Tahtsin seda raamatut juba ammu lugeda ning ei pidanud pettuma. Kuulub kindlasti nende hulka, mida võib tulevikus veel lugeda.

10 raamatut veel lugeda..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s