Jõulukingid lapsele

Ja ongi kohe jälle jõulutrall algamas. Seega paras aeg hakata ka jõulukingitustele mõtlema.

Kui eelmisel aastal ma üldiselt ei hakanud jõulukinke eriti varakult otsima, siis sellel aastal olen ma neile mõelnud juba enamvähem novembri algusest saadik. Kuigi mõned ideed on juba varem peas ringi keerlenud. Praegu panengi kirja, millised mõtted mul on Matu jõulukingitustega seoses olnud. Paraku on ta veel nii väike, et ise väga midagi kindlat soovida ei oska. Olen ikka aegajalt küsinud, et mis jõuluvana küll tuua võiks aga tavaliselt vastab ta selle peale lihtsalt “Kingituse”. Ainult kui naabrinaine küsis, kas kingipakis võib olla sibul, tuli vastuseks väga hapu näoga “Ei”. Korra on ta siin maininud, et tahab saada palli ning korra poes arvas, et jõuluvana võiks prügiauto talle tuua. Aga noh.. vahepeal on korrutanud ka “Mul on vaja Peppa maja” ning loomulikult on tal hirmsasti vaja ka kõiksuguseid legosid. Ehk siis tahaks kõike, mis silma jääb ja meeldib.

kingid

Ideed olid mul esialgu sellised. Klotsid olid mõttes mul juba septembris. Tayo sinine buss oli tegelikult juba kevadel mõttes aga kuna seda poes ei saa ning vaid Koreast võimalik tellida, jäi see esialgu tahaplaanile.

 1. Peppa maja – Esialgu nägin seda müügil nii kaubamajas, kui ka Juku mänguasjapoes. Paraku varsti kadusid need lettidelt ja ainus võimalus oli see välismaalt tellida. Planeerisin mytoysist tellida aga lõpus sattus mu ema inglismaal kogemata seda poes nägema ning ostis selle kohe ära.
 2. Masha karu maja – Eestis on see müügis näiteks Jukus aga hinnaks 71,99€. Mina tellisin aga selle Mytoysist ning koos postiga läks see mulle maksma 48 eurot. See kingitus on Matule siis Kaido vanemate poolt.

  Mõlema maja puhul on tootjaks Playbig bloxx ning ühilduvad ideaalselt Lego Duplo klotsidega. Üsna suur valik erinevaid komplekte (nii Masha kui ka Peppa omad) on müügis mytoysis. Eestist te juba selliste hindadega neid ei leia. :)

 3. Teerull – Matul sai sünnipäevaks endale hunniku traktoreid aga teerulli mitte. Kuna meile alles teed ehitati ja ka teerull siin hoolega tööd tegi, siis ta siiamaani räägib teerullist. Seega oleks ju tore ka see masin talle lõpuks soetada. See on hetkel veel puudu ning kui keegi teab, kust mõni suurem ja ägedam teerull müügil, siis olen üks suur kõrv. Pildil on siku firma oma aga see ei ole just eriti suur ja ei klapi teiste traktorite kõrvale talle.
 4. Tayo buss – Tegemist on siis Koera multika “Tayo the little bus” peamise tegelasega. See on üks Matu lemmikuid multikaid ja kindlasti pakub see kingitus talle palju rõõmu. Ema soovis selle Matule ise kinkida ning muidugi ei sobinud talle see tavaline (11cm pikk) buss, vaid pidi ikka suurema kusagilt leidma. Õnneks amazonist leidsime ka 17cm pika bussi ning ema tellis selle kohe ära.
 5. Prügiauto – See ei ole jõuluvana kingitus, vaid vanaema kingitus jõulude puhul. Matu seletas suure häälega skypes mu emale, et tal on ikka prügiautot vaja ning mu ema siis kohe teatas talle, et vanaema ostab prügiauto. Ja mu ema on selles osas ikka täiesti võimatu, et tal on vaja lapsele ikka kõige uhkem tulede ja viledega mänguasi soetada.
 6. Kombain – See on küll nimekirjas aga sellel aastal jõulukingitusena siiski ilmselt kuuse alla ei jõua, sest neid kingitusi on niigi juba terve hunnik. Pole see kingitus küll niiväga vajalik aga lapsele lihtsalt meeldib. Talle meeldivad üleüldise kõikvõimalikud traktorid ja töömasinad.
 7. Playmobile piraadilaev – Ka see kingitus sellel aastal kuuse alla ei jõua aga tulevikus tahaks selle talle siiski soetada. Ma ei osanud playmobile firmast enne midagi arvata aga nägin seda piraadilaeva ühes mängutoas ja sain aru, et tegelikult on üsna geniaalsed mänguasjad ning võiks isegi öelda, et asjalikumad kui legod. Paraku ka hinnad on korralikud, sest see suur piraadilaev maksab ca 80-90 eurot.

Lisaks ülal toodud asjadele soetasin talle veel ühe (100tk) Trolli teemalise pusle. Lisaks muidugi pehmed soojad Thomas and friends tudukad ja ema ostis talle veel patareiga töötava Thomase veduri puidust rongiteele. See laps lihtsalt upub kingitustesse aga me ei saa sinna midagi parata. Mu vanemad kipuvad mu last lihtsalt meeletult ära hellitama ja ega nii ju ka ei saa, et minu enda poolt midagi kuuse alla ei jõuagi.

Omalt poolt aga annan mõned soovitused, mida võiks kindlasti lastele kuuse alla sokutada:

 • Puidust rongitee ning kõik sinna juurde kuuluv. Vahet ei ole, kas Brio või tundmatud firmad, sest rõõmu pakuvad nad lastele täpselt ühte moodi pikkadeks tundideks. Väga ägedaid ja hea hinnaga komplekte leiab näiteks Karupoeg Puhhi poest.
 • Mõni suurem auto/traktor/paat/helikopter vms sõiduk, olenevalt millised sõidukid lapsele kõige enam meeldivad. Ilma tulede ja viledeta sõidukid leiab näiteks Karupoeg puhhist hea hinnaga. Tulede ja viledega sõidukeid saab näiteks Juku mänguasjapoest (Tasub vaadata firmat Simba dickie toys).
 • Lego, playmobile, Playbig bloxx lapsele, kellele meeldivad klotsid. Mytoysis enamus neist odavamad, kui eestis. Eestis on üks suurimaid valikuid ilmselt kaubamajas. Leiab neid aga ka Jukust ning kahte esimest saab soetada ka Karupoeg puhhist.
 • Mänguköök ning kõik sinna juurde kuuluv. Eelistada tasuks puidust kööke ning vaadata ka köögi kõrgust. Puit ei lähe nii kergelt ümber ning on vastupidavam. Odavamad plastikköögid kipuvad ka väga madalaks jääma ning seetõttu ei ole need just väga pika kasutusajaga. Ise soovitaks IKEA mängukööki, sest kasvab koos lapsega ning on tõesti pika kasutusajaga. Lisaks on IKEA-s olemas ka väga ägedad ja reaalsed potid-pannid ning kulbid-pannilabidad. Kelle jaoks tundub asi liiga pläss, siis tänu neutraalsusele on seda kõige kergem ise tuunida. Pinterest on ideid täis. :)
 • Autovaip ja väikesed autod, millega sellel sõita.
 • Raamatud ning pusled.
 • Muusikariistad. Ksülofon, kitarr, trummid, süntesaator, väga arendavad ja mõnusad.
 • Playdoh. Eelistada tasuks kindlasti originaali, kuigi see on kallim. Ostsin ise ka suure hurraaga prismast mingi odavama voolimismassi ja noh.. on põhjusega odavam. Väga kiirelt läks rõvedaks ja pudisevaks ning algusest peale oli palju puisem ning mitte nii kergelt voolitav.
 • Meisterdamis- või joonistustarbed. Pliiatsid, vildikad, guashvärvid, paberid, kriidid, pintslid.. Valikut on palju ja ma ei tea ühtegi last, kellele ei meeldiks joonistada või maalida.
 • Lemmik multikategelasega esemed. Näiteks nõudekomplekt, seljakott, kaisukas, fliistekk, voodipesu vms. Näiteks Raja kaubamajas on suur valik erinevaid tegelaskujudega asju ning üldiselt odavamalt, kui kusagilt poest ostes.
 • Tüdrukutele loomulikult nukud ning kõik sinna juurde kuuluv. Voodi, vann, söögitool, turvahäll ja palju-palju muud. Väikestele emmedele ideaalne kingitus.
 • Tööriistad ja tööriistalaud. Siinjuures ei ole vahet, kas tegemist on lihtsalt tavaliste plastikust tööriistadega või patarei abil töötavate mootorsaagide ja puuridega, sest lapsed on väga leidlikud. Kui puur ise häält ei tee, siis suudavad nad ise väga edukalt puurimise häält järele teha.
 • Pallirenn, klotsisorteerija, rõngatorn, õppesussid vms väiksemale lapsele.
 • Hüppeloom/kiikhobune/tõukeauto.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s