Kas poed on hulluks läinud?

Tahaksin kirja panna enda kogemuse, sest ehk kellelgi on sellest ka kasu.

Ma olin üsna veendunud, et Matul sellel aastal veel kindlat jõulusoovi ei ole ja seega muretsesime me jõulukingid talle juba aegsasti valmis, tean ju mis talle meeldida võiks. Paraku eksisin ma rängalt ja peale kingituste soetamist tekkis lapsel nii kindel jõulusoov, et rääkis mulle sellest nädalate viisi kuni jõuludeni välja. Käis sellest raekoja platsis ka jõuluvanale pajatamas, et ikka kindlasti oma soovitud kingi saaks.

Noh iseenesest ei ole selles ju midagi halba, kui laps sooviks endale mõnda raamatut või puldiga autot. Paraku tema sooviks oli hoopistükis suur kombain.  Esialgu vaatasin, et oh tore, Bruder Claas 480 maksab Jukus 36 eurot, saame hakkama küll. Siis aga teatas poiss resoluutselt, et tema ei taha valget nagu Kristjanil on, temal on vaja ROHELIST kombaini. John Deere roheline kombain on aga 15cm pikem ning üsna palju eurosid kallim. Mu vanemad muidugi arvasid, et kui see on lapse ainus soov, siis ta peab ikka oma soovitud kingituse saama ja olin nõus selle ise kinni maksma. Siis sain aga koleda üllatuse osaliseks. Vahepeal oli Jukus JD kombain ca 53 eurot aga ühel hetkel ilutses selle juures tekst “läbi müüdud”. Võtsin nendega ühendust ja sain teada, et see on neil tõepoolest igal pool läbi müüdud ja juurde enam ei tule. See tähendas minu jaoks loomulikult suurt kodutööd, sest kusagilt pidin ma selle kombaini ju leidma.

Hakkasin lappama erinevaid kodulehti aga paljudes kohtades ei ole e-poode üldse, või on siis e-poes palju väiksem valik, kui kohapeal. Helistasin Karupoeg puhhi, neil oli pakkuda vaid Playmobil kombain. Kirjutasin Prismasse ja XS lastekaupadesse. Kummaski poes ei ole Bruderi kombaine, XS-is pakuti selle asemel ühte teist firmat aga see ei sobinud paraku. Leidsin paarist e-poest ca 69-70 euro eest, kaasa arvatud Hansapostis. See jäi tagavaraks aga lootsin ikka veidigi odavamalt saada, sest 53 versus 70 on üsna korralik hinnavahe. Võtsin ühendust kaubamajaga, sealt sain vastuseks üldse 75 eurot, millest saaks siis partnerkaardiga 5% alla. Lõpuks leidsin Matu lastekaupade e-poe ning seal oli parasjagu allahindlusega see kombain 62,90€. Ikka parem, kui 70 või 75. Avastasin netis kolades, et Apelsini poes peaks olema vist üks suurimaid Bruderi valikuid ning otsustasin ka neile igaks juhuks kirjutada, lootudes sealt ehk parem hind leida. Olin kuulnud palju kiidulaule, kuidas seal on nii tore valik ja niivõrd head hinnad. Vastuseks sain, et jah meil on see kombain täiesti olemas ja hinnaks 84 eurot ning neil on praegu suur allahindlus, millega saab sellest hinnast veel 10 eurot alla. Ma olin ikka tõsiselt hämmingus, sest kuidas saab ühe konkreetse mänguasja hind niivõrd palju varieeruda? Selle peale võtsin aga Matu mänguasjade lehe uuesti lahti, esitasin tellimuse ning käisin järgmisel päeval kombainil ise järel. Teenindus oli fantastiline ja kavatsen kindlasti ka edaspidi just sealt Bruderi masinaid vaadata. Lisaks sain muidugi teada seda, et neid John Deere kombaine vist enam ei toodetagi, ehk siis kellel veel vaja on, siis just näitas Matu lastekaupades laoseis 4tk.

Mõned päevad hiljem küsis üks naisterahvas Apelsini poe FB-s minu küsimuse all, kas neil ka teistsuguseid Bruderi kombaine pakkuda on ning sai vastuseks pildi Bruder Claas 480 kombainist ja hinnaks VAID ca 52 eurot. Sama kombain on Jukus 36 ja jääb ka mujal sinna 40 ringi. Olin siis tõeline põrsas ja kirjutasin sellele naisterahvale, et Apelsin on küll viimane koht Bruderite ostmiseks ning tegin talle väikese ülevaate teiste poodide hinnakirjast. Tema oli õnnelik ja mina olin rahul, et sain kellelegi kasuks olla.

Sama kombain oli mytoysis 46 eurot aga avastamise hetkeks oli juba liiga vähe aega tellimiseks, ei tahtnud riskeerida mitte kohale jõudmisega.

Lõppkokkuvõttes tahaksingi öelda, et kui vähegi on aega ja viitsimist, siis tasub tutvuda erinevate poodide hinnakirjaga. Miks maksta ühe asja eest niivõrd palju rohkem, kui on võimalik ka palju soodsamalt saada.

image-4001702021320_2-20150617161403-948

4 thoughts on “Kas poed on hulluks läinud?

 1. Selliseid mudeleid tasub otsida ka samade pärismasinate müüjate juurest.
  Ehk tihti saab sama auto või kombaini, mis isal vms, laps endale just margiesindusest. Ka alet on seal võimalik küsida.

  • Ma otsisin igalt poolt internetist aga ei leidnud. Paljudel oli juba silt “välja müüdud” või hind ikka 70 ringis. Loodan, et edaspidi selliseid iks soove niipea ei tule :D

 2. No samas korralikud asjad maksavadki palju ja on oma hinda väärt.
  Mingi 5-eurise junniga võid juba karpi avades vaikselt prügikasti poole teele asuda.
  Kallimad asjad on kokkuvõttes odavamad.

  • No seda muidugi, et maksavad. Aga kui tegemist on sama firma sama esemega, siis kuidas poodidel saab olla niivõrd suur hinnaerinevus :D Sest keegi neist ei müü ju sisseostu hinnaga vaid kõik poed juba oma hinna otsa pannud. Ahned on lihtsalt, nagu näha :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s