Raamatud 7-10.

Olen võlgu üsna mitmete raamatute tutvustused, mis ma vahepeal ära lugenud olen. Üritangi nendega nüüd järjele saada.

7. Urve Tinnur “Kaks ööd mahajäetud majas”Urve Tinnuri debüütromaan räägib valusa ja hingekriipiva loo teismelise tütarlapse raskest ja käänulisest teest täiskasvanuks saamisel, teest iseendani.
Kogupereomaan käsitleb väga vana, lausa igavest teemat, mis on niisama vana kui maailm. Neljateistkümneaastane Hede saab ootamatult teada, et tema ema ja isa ei olegi tema bioloogilised vanemad, vaid ta on lapsendatud. Sellest teadasaamisest tulenev šokk sunnib teda kodust lahkuma. Teel juhuslikult kohatud kummaline, teistest omavanustest nii erinev noormees, kes nagu Hedegi iseenda ja oma mineviku eest põgeneb, aitab aga tüdrukul vaadata oma seni elatud elule hoopis teise pilguga. Sel hetkel ei tea aga kumbki neist veel, mis kurjad plaanid saatusel nende jaoks varuks on…
Romaan koosneb kahest osast, esimene leiab aset aastal 1998, teine viisteist aastat hiljem.**

Ma haarasin selle raamatukogust kaasa kaane ning pealkirja järgi. Tundus, et justkui võiks selline teos mulle sobida. Kui lugesin positiivset arvustust “Lugemise väljakutse” grupist, siis tõusid mu ootused veelgi. Lugedes aga pidin pettuma. Ütleme nii, et Urve võiks jäädagi lasteraamatute kirjutamise juurde, sest täiskasvanutele mõeldud romaani kirjutamisega ta küll väga hästi hakkama ei saanud. Kohati oleks nagu teismelise blogi lugenud ja liiga palju üledramatiseerimist. Lisaks häirisid mind väga tegelaste sassi ajamised (ehk räägiti ühest aga kirjutati teise tegelaskuju nimi) ning see, et ei olnud korralikud kohanimed vaid lihtsalt tähed. Nagu näiteks “R-linn”. Üsna mitte midagi andev teos.

8. M.L. Stredman “Valgus ookeanide vahel”: M. L. Stedmani debüütromaan „Valgus ookeanide vahel” on viimaste aastate menukaim Austraalia päritolu kirjaniku romaan.  Raamat valiti 2012. aastal Goodreadsi lugejate lemmikuks. Erakordselt liigutav lugu inimestest, kes otsivad oma kohta maailmas, kus ühe inimese õigus on teise jaoks traagiline kaotus. Tom Sherbourne on Lääne-Austraalia ranniku lähistel Janus Rocki saare majakavaht. Kui laine toob kaldale sõudepaadi, milles on väike tüdruk, otsustab Tom koos oma noore abikaasaga lapse üles kasvatada. See otsus raputab aga aastate pärast paljude elusid.**

Ootasin selle raamatu lugemist väga. Väga paljud jutti lugesid ja kiitsid, loomulikult tekitab endas ka põnevust. Ütleme nii, et mulle meeldis see lugu aga ma ei armastanud seda. Teema on väga raske. Väga kerge on hukka mõista aga palju raskem mõista. Ma ei kujuta ette, mida ma ise sellises olukorras teeksin. Samas võõra lapse endale jätmine ei tundu hetkel küll minu jaoks lahendusena. Omalt poolt lugeda soovitan ikka.

9. Francine Pascal “Saladused”JESSICA EI LÖÖ MILLEGI EES RISTI ETTE
Jessica on otsustanud, et ta peab saama sügisesel tantsupeol kooli missiks. Kui ta võitjaks tuleb, on kooli kõige menukam poiss Bruce Patman tal sama hästi kui pihus.
Nende plaanide elluviimisel jääb talle ette Enid Rollins. Kui Jessica saab Enidi ammuse kibeda saladuse jälile, on ta oma kroonis juba päris kindel. Ta ei hooli sellest, et Enid on tema kaksikõe Elizabethi parim sõbranna. Ta ei hooli sellestki, et Enidi saladuse avalikukstulek kahjustab Enidi mainet ja purustab tema suhte poisiga, keda ta armastab.
Ainult Elizabeth võib Enidit aidata, aga kas suudab temagi õigel ajal oma klatšihimulist õde ohjeldada?

Haarasin selle raamatu viimati Paavli kaltsukas käies kaasa sealt. Maksis vist 20 või 30 senti, selle raha eest võib osta küll. See oli selline mõnus kerge noorteromaan. Õpetlik ka, sest näitab mis tagajärjed võivad olla kiusamisel ning “üle laipade” minemisel. Mu riiulisse see aga seisma ei jää, ootab juba raamatuvahetuses uut omanikku.

10. Sarah J. Maas “Klaastroon”: SEE ON CELAENA SARDOTHIEN.
IMEILUS. SURMAV.
SUURSUGUSEKS LOODUD.

Endovieri räpastes, pimedates soolakaevandustes kannab eluaegset karistust kaheksateist-kümneaastane tüdruk. Ta on koolitatud palgamõrvar, oma ala parim, kuid tegi saatusliku vea. Ta jäi vahele.
Noor kapten Westfall pakub talle tehingut: vabadus vastukaaluks tohutu ohvri eest. Celaena peab esindama printsi elu ja surma peale peetaval turniiril – võideldes andekaimate varaste ja palgamõrtsukatega kogu riigist. Ükskõik, kas elu või surm: igal juhul saab ta vabaks. Tulgu võit või kaotus, ta avastab oma tõelise saatuse. Aga kas see sulataks palgamõrvari südame?

See raamat jäi mulle mitu korda raamatukogus silma. Kaas on minu jaoks ligitõmbav ning kuna mitmed tuttavad ka selle raamatu heaks olid kiitnud, otsustasin selle endaga siiski koju kaasa võtta ja läbi lugeda. Ma ei suuda veel otsustada, kas see raamat meeldis mulle või mitte. Ühelt poolt ei olnud see lugu just minu teetassike. Teiselt poolt on see siiski üsna hästi kirja pandud. Raamatu esimene pool väga venis ja mul oli mitu korda tahtmine raamat pooleli jätta. Teine pool läks juba kiiremini, sest tegevust oli rohkem ja põnevust ka rohkem. Tekkis hasart, et millega see siis lõpuks lõppeb ja mis edasi saab.

** Kaldkirjas tekst on kopeeritud raamatututvustus, mitte mu enda kirja pandud osa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s