“Kõrtsi”

Sain veidi aega tagasi taas ühe toreda autorieksemplari võrra rikkamaks. Nüüd kui raamat loetud, tahaksin paari sõnaga sellest ka kirjutada.

Tegemist on Jüri Graubergi ning Viivika Vestri esimese ühise teosega. Jüri jaoks on see juba 11. ilmunud raamat, Viivika jaoks alles esimene. Ja peab tunnistama, et koostöö neil kahel sujub väga kenasti.

Raamat räägib tänapäeva panga- ning hingeorjusest. Mured koormavad hinge ja pangad rahakotti, mistõttu on inimesed kohati sunnitud tegema valikuid, mis neid just ülemäära õnnelikuks ei tee. Enamus tegevusest toimub väikeses maakohas, kus üks tore pere kolme lapsega üritab hakkama saada ning oma talu vee peal hoida. Paraku üks asi viib teiseni ning kui lumepall veerema hakkab, on üsna raske seda tagasi hoida. Ja ükski heategu ei jää karistuseta.

Väga hästi on välja toodud tänapäevased valupunktid. Kalevipojad, kes raha pärast üle lahe tööl käivad. Narko probleemid ning viinakuradite käes vaevlevad mehed.  Endast liiga heal arvamusel tropid, kes ennast tööl naistele peale suruvad. Kukil istuvad pangalaenud ja rusuv lein. Mõrvarid, liiderlikud mehepojad, loomi ahistavad zoofiilid.

Väga värskendav lugeda vahelduseks sellist tõelist raamatut, mis keskendubki meie reaalsele elule. On küll valusad teemad, kuid selline see elu juba on ning õnneks on raamatul ka õnnelik lõpp.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s