Sügisväsimus ja negatiivsus

Mul on viimasel ajal täielik sügisväsimus kallal. Tahaks ainult üksinda diivani nurka ronida hea raamatuga ja lihtsalt olla. Sellele aitavad kaasa muidugi suuresti ka inimesed, kes energiast lihtsalt tühjaks imevad ja ainult negatiivsusest pakatavad.

Niivõrd väsitavalt mõjub see, kui ümberringi on sellised inimesed, kes igas asjas vaid negatiivset leiavad ning arvavad, et neil on õigus iga asja kallal sõna võtta. Siinkohal on tõesti paras ütlus, et naised on ussid ja eestlase rahvustoit on teine eestlane. Vahet ei ole mida sa teed või ütled, alati leidub keegi, kellele see hambusse jääb. Ma ei saagi aru, kas sellevõrra tõstavad enda enesetunnet või pakubki naudingut vaid teiste kallal mölisemine. Igatahes mida rohkem negatiivseid inimesi, seda rohkem on tahtmine teo kombel koju peitu pugeda. Või siis veel parem, laia ilma poole mõneks ajaks jalga lasta.

Sain hiljuti Matule tasuta Demari saapad. Meie rühma oli toodud ja kuna meie rühmas Matul vist kõige pisem jalg ja need saapad kõigile väiksed, siis õpetaja tuli kohe mulle pakkuma. Muidugi ma rõõmustasin ja võtsin vastu. Mul olid küll talvesaapad juba tellitud aga väga hea on, kui on 2 paari saapaid. Ühed viisakamad ja teised lasteaeda trööpamiseks. Pole ka probleemi, et pole midagi jalga panna, kui saapad märjaks saavad. Loomulikult kui julgesin oma rõõmu jagada, tabas mind negatiivsuse laviin. “Äkki oleks keegi teine neid rohkem vajanud? ÄKKI mõnes teises rühmas on keegi vaesem, kellel pole üldse saapaid?” Ehk siis õpetaja oleks pidanud kindlasti mööda lasteaeda käima, selle asemel et oma rühmas need saapad ära anda. Huvitav on muidugi see, et inimene on samamoodi riideid ja asju niisama ära jaganud (mitte abivajajatele) ning samamoodi ise asju vastu võtnud.

Ükspäev käisime Matuga linnas ja võtsime käru kaasa. Loomulikult arvasid paar inimest jällegi, et neil on õigus hambaid teritada. “Niimodi kasvatadki ülekaalulise laiskvorsti, kes üle paari kilomeetri kõndida ei jaksa. Nii suur laps peaks ikka jalgaratta või tõukerattaga ringi liikuma”. Seda räägib loomulikult inimene, kellel endal on auto tagumendi all ja kes ei ole terve päeva jooksul mööda linna liikvel. Matu on tegelikult väga tubli liikleja ja kõnnib ilusti ka 4km ära. Rattaga hakkas ta alles suve lõpus korralikult sõitma ja oli valmis kohe 3km ringi ära tegema. Jooksurattaga teeb ammu juba palju suuremaid ringe. Aga minu silmis on rattad siiski siin küla vahel liiklemiseks ideaalsed, mitte tallinnas mööda tänavaid. Laps väsib lõpuks ikka ära, siis on mul mitu kotti, väsinud laps ja ratas veel kõigele lisaks tassida. Viimasel ajal oleme enamjaolt ka linnas käinud ilma käruta aga kui ma tean, et meil on vaja palju jala käia ning pikk päev ees, siis võtan käru siiski kaasa. Esiteks saab rahulikult pakid-kotid käru alla susata ja teiseks saab poiss vahepeal silma looja lasta. Ilma käruta käies teeb ta tavaliselt kusagil bussis 5 minutilisi sutsakaid, mis pole siiski mingi õige uinak. Aga ikka on vajadus kellelgi möliseda, ilma et üldse asjaoludega täpsemalt tutvuks.

Rääkimata siis nendest valimistest, mis jällegi meeletult pingeid tekitas, sest üks materdab teist ja ürita siis teha õige otsus, kelle poolt hääletada. Eriti kui valimistel osaleb väga mitu tuttavat, kes ootavad, et nende poolt hääletataks.

Ja need pole ainsad näited aga pole mõtet postitust kilomeetri pikkuseks ka venitada. Jube tahtmine on sellised inimesed endast võimalikult kaugele lükata aga paraku ei ole see alati 100% võimalik. Seega üritan ennast lihtsalt võimalikult palju välja lülitada igalt poolt ja patareisid omal viisil laadida.

Sügis 2017 ( Greete Annuk Digital Art & Photography )

2 thoughts on “Sügisväsimus ja negatiivsus

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s