Uus lemmik mängutuba

Reedel avastasime Matuga uue mängutoa. Õigemini kuulnud olime sellest juba varem aga kohale jõudsime sinna alles reedel. Võib öelda, et see oli Matu lemmik alates hetkest, mil sinna sisenesime.

Pole mingi saladus, et praegu on tema lemmikuteks erinevad playmobil komplektid. Seega kui kuulsin, et detsembris avati selleteemaline mängutuba, oli plaanis seda kindlasti külastada. Ilmselgelt oli poiss ise ka mineku üle väga elevil ja ei jõudnud reedet ära oodata. Seega reedel võtsime suuna sinna ning plaanisime seal veeta ühe meeldiva tunnikese. Minul oli raamat kotis, et aega meeldivalt sisustada.

Matu sai vaevu riided seljast ära, kui juba tormas ummisjalu mängima. Mina senikaua siis maksin mänguaja eest ära ning valmistusin ennast mugavalt tundma. Reaalsuses aga ei saanud raamatut kotist väljagi võtta, sest lobisesime terve aja sealse väga toreda töötajaga ning nautisin kohvi ning küpsist. Kui tunnike täis sai, siis ei tahtnud Matu kuuldagi veel ära minekust ning maksin teise tunni eest veel takka otsa. Tavaliselt mängib ta oma tunnikese ära ja on nõus ilma jonnita lahkuma, sel korral ei olnud ta valmis aga ka peale kahte tundi veel lahkuma ja vaidles vastu, et sai nii vähe mängida. Paraku oli kell nii palju, et pidime bussile tõttama, seega ei saanud kauemaks jääda.

Playmobil mängutuba on eelkõige mõeldud 4-10 aastastele lastele, kuigi ka veidi nooremal playmobil mänguasjade fännil on seal kindlasti väga tore. Kõige pisematele on seal eraldi aiaga ümbritsetud laual Playmobil 123 seeria mänguasjad, mis on mõeldud alates 1,5a lastele. Pole ohtu, et pisikesed seega pisemaid asju mujalt laudadelt haaravad ja kurku tõmbavad. Tüdrukutele pakub väga palju rõõmu kindlasti printsessilossiga suur laud, kus saab kõikvõimalikke kuninglikke mänge mängida. Lisaks on seal tüdrukutele ka nt moebutiigiga komplekt, kus saab playmobil nukkudel erinevaid riideid ja soenguid vahetada. Poistele pakuvad kindlasti väga palju rõõmu politseimajaga suur komplekt (Matu oli vähemalt 1/3 ajast vaid selle kallal). Küll on põnev ju pätte kinni püüda ja politseiautoga vanglasse transportida. Samamoodi lauajalgpall on poistele kindlasti väga hästi peale minev. Ja tondipüüdjate komplektid ja auto. Lisaks kõigele on seal ka suur lastehaigla komplekt koos kiirabiauto ja helikopteriga. Kuna Matule jõuluvana need tõi, siis need jäid seal mängutoas enamjaolt puutumata ja uuris vaid korra, kas seal midagi teistmoodi, kui temal endal on. Egiptuse teemaline komplekt, suur kruiisilaev, Kuidas taltsutada lohet komplekt ja erinevad talu komplektid pakuvad aga kindlasti mõlemale soole väga huvi. Lisaks playmobil mänguasjadele on olemas ka valik erinevaid kostüüme ja erinevad püssid-mõõgad-kilbid jms lisandid, et ka ise vahepeal kellekski teiseks kehastuda saaks.

Vanemate jaoks on väga mõnus diivaninurk ning saab osta kohvi ja teed. Küpsiseid pakutakse kohvi kõrvale tasuta.

Ära ei tasu unustada ka selle mängutoa suurt plussi, milleks on lühiajaline lastehoid. 4-7 aastaseid lapsi saab jätta sinna lühiajalisse hoidu (max 3h) ning ise samal ajal näiteks poes või juuksuris käia. Kuna see asub kohe eks kaubamaja kõrval, siis seal kandis erinevaid salonge ja poode on mitmeid, seega miks mitte seda võimalust ära kasutada.

Meie kavatseme seda mängutuba igaljuhul veel külastada ja soovitame soojalt kõigile teistele ka. Hoopis teistsugune lähenemine asjale ja mängutuba ei pea olema vaid koht, kus end ribadeks joosta. Miks mitte lapsega külastada kohta, kus ta saab oma fantaasial lasta lennata. Hea võimalus ka neile, kellel kokkupuude erinevate komplektidega puudub ja kahtleb, kas neid koju soetada või mitte. Komplektid ju kallid ja kui lapsele tõesti ei istu, siis pole tõesti mõtet raha raisata ja neid koju soetada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s