Mate Hari

Taaskord lisan ühe lugemissoovituse. Eelistame Eestimaist, ehk tunnustame ikka eesti kirjanikke.

Jüri V. Grauberg ja Viivika Vester “Mate Hari”
Lambri raamat, 161lk

Romaan, mis keskendub tänapäeva murepunktile, kus tavatöötaja on ori, kes peab ilma nurisemata käske täitma. Tegelaskujud ja kohad on välja mõeldud, ehk lugu ei räägi mingist kindlasti firmast. Paraku nii kurb, kui see ka ei ole, siis täpselt nii see paljudes firmades käibki. Suured ülemused ei mõista tavatöötajaid, kuna neil puudubki reaalne ülevaade asjast. Kontoris istudes on hea näpuga näidata ja nõuda aga kas reaalselt on võimalik olukorda ka nende soovide järgi lahendada, on juba iseasi. Juhtub ka sedasi, et tavatöötajast kontorisse tõusnud inimesele hakkab võim lihtsalt pähe ja isegi kui on nende olukordadega varem kokku puutunud, siis justkui unustaks päeva pealt kõik.

Nagu ikka, ei puudu ka joodikud ja oma positsiooni räigelt ära kasutavad härrad, kes eestis paraku väga sageli esinevad on. Patused poisid, kelle juurde karma jõuab kiiremini, kui nad seda ootata oskavad. Ootamatu kohtumine sugulaste vahel, mis annab natuke vürtsi juurde loole. Kodused probleemid meeste ja naiste vahel ning palju muud igapäevast.

Minu arvates Jüri raamatute suurim pluss ongi see, et kirjutab igapäevastest probleemidest, mis meil siin pisikesel eestimaal muret tekitavad. Alati ei pea kõik olema nii ilusaks maalitud ja vahel lausa peab keskenduma ka murekohtadele.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s