Lemmik lauamängud

Meie perest on saanud tõelised lauamängusõltlased. Mängime nii omavahel, kui ka naabrite ja sõpradega palju. Mõtlesingi välja tuua, millised mängud meie peres praegu eriti au sees on.

Lastele mõeldud mänge on meil peamiselt kolm, millega mängime. Kuigi mänge on kodus rohkem, siis need kolm on meil tihedamini kasutusel.

  • Funny Bunny ehk Jäneste võidujooks – Tõeliselt põnev mäng kuni neljale inimesele korraga mängimiseks. Igal inimesel on kindlat värvi jänesed. Mängus on korraga üks jänes, kes üritab mööda mängulauda porgandini jõuda. Korda mööda võetakse kaardipakist kaart, kaardi järgi tuleb käia. Pakis 4 erinevat sorti kaardid. Jänesed 1,2 või 3 kiviga, nende järgi liigud siis 1, 2 või 3 sammu. Kui saad aga porgandiga kaardi, keerad mängulaua keskel olevat porgandit ja see avab ühe augu mängulaual. Kui kellegi jänes on peal, kukub ta auku ning peab uue jänese võtma. Sama lugu sellega, kui käikude järgi augu kohale satud. Võidab see, kes jõuab esimesena porgandini.
  • Lauamäng Cars 3 – See on põhimõtteliselt autode teemaline Ludo, reeglid samad. Lihtsalt vahe on selles, et mängulaual on värvilised ringid ja täringu küljed kõik erinevat värvi. Veeretad täringut ja käid selle järgi, mis värv täringule jääb. Väiksemate lastega on seda lihtsam mängida, sest ei pea silmade arvu kokku lugema. Tuleb näiteks roheline, siis käidki järgmisele rohelisele ringile. Taaskord väga lihtne ja mõnus mäng kogu perega mängimiseks.
  • Lõbusad ahvid – Täringul on 3 erinevat värvi küljed. Korda-mööda veeretatakse täringut ning see värvi mis tuleb, seda värvi pulga pead puu seest välja tõmbama. Võidab see, kellel on vähem ahve. Ehk siis tasub olla ettevaatlik. Laps sai seda lasteaias proovida ja sattus vaimustusse. Läks ja ostis oma raha eest selle ise ja armastab sellega siiani mängida, nüüdseks juba üle aasta.

Suurematele mõeldud mängudest tooksin ka välja 3 tükki. Kuigi kahte neist saame ilusti ka koos oma värske 5 aastasega mängida.

  • Viska 5Korraga saab seda mängida 4 inimest. Sul on 10 õppeainet ning pead kõigis ainetes hinded saama. Hinded saab selle eest, kui hästi õnnestub sul täringutega ette antud kombinatsioon veeretada. Näiteks inglise keeles on sul vaja saada 11666 ning kombinatsiooni kätte saamiseks on võimalik 3 korda täringuid veeretada. Võidab see, kellel on kõrgem keskmine hinne. Taas väga lihtne ja mõnus mäng ning sellega saavad ideaalselt hakkama ka väiksemad lapsed. Naabrinaine sai selle sünnipäevaks ning oleme seda siin korda-mööda mänginud ja ühte mängu jaganud. Kui kellelgi see seisma jäänud on või jõuluvana seda lugema satub, siis selline mäng kuluks meile endalegi ära.
  • Sõnamäng Scrabble – See on mäng, mis on meid naabrinaisega kohe eriti sõltuvusse ajanud. Võime seda tundide viisi mängida, tekitab sellist hasarti. Sul on tähed, millest tuleb mänguväljakule koostada sõnad. Iga tähe eest on ette antud kindlad punktid, mänguväljal teatud ruute läbides saab neid punktisummasid suurendada. Võidab see, kellel on rohkem punkte. See on korralik ajude ragistamine aga meeldib mulle kohutavalt. Taaskord kahjuks pole isiklik ja jagame naabrinaisega seda mängu. Tegelikult on see veel tema ema oma. Seega kui kellelgi see üle peaks olema, siis võib mulle pakkuda. Plaanis see endale nagunii soetada.
  • Mees, kes teadis ussisõnu – Ja see on ilmselt mu sõpruskonna lemmik mäng. Mängime seda pere keskis ning koos sõpradega. Ei möödu nädalatki, mil sellega ei mängi. Tavaliselt võtame vähemalt paar korda nädalas selle vähemalt välja. See on ka minu 5 aastase üks lemmikuid mänge. Sellele on saadaval ka lisamäng “Rehepapp”, mis pikendab mängu ning muudab selle veelgi põnevamaks. Põhimõte on sama nagu Viska 5 mängul, ehk siis pead 3 viskekorra jooksul veeretama kindla kombinatsiooni. Vahe selles, et sa ei saa hindeid vaid saad kaardi endale, kui kombinatsiooni veeretatud saad. Kui ei saa, võid kaotada elu, kui tegemist on vaenlase kaardiga. Võidetud kaartide järgi saab kokku arvutada punktid ning võidab see, kellel on rohkem punkte.

Lisaks nendele mängudele on meil lisaks muidugi Reis ümber maailma, Monopol, Yatzy, Tark mees taskus, Tark naine taskus ning mitmed muud väiksemad mängud. Need mängud aga ei leia eriti tihti kasutust, sest ülal välja toodud mängud röövivad enamus meie ajast.

Kui kellelgi on veel põnevaid lauamängu soovitusi jagada, siis olen üks suur silm. Ja kui kellelgi peaks mänge kodus üle olema ja tahaks neist lahti saada, siis võib vabalt meile pakkuda. :)

One thought on “Lemmik lauamängud

  1. Pingback: Lauamängujutud – What a wonderful life..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s