Inglipuu või “Kerjamiskuusk”

2020 aasta detsembris rääkisin Matule, kuidas teisi aidata saab ja tema soovis mõnele lapsele rõõmu valmistada. Tal oli veel sünnipäevast raha alles ning tundus loogiline aidata oma valla lapsi, seega suundusimegi valla inglipuu juurde. Matu valis tookord ingli ühe 6a poisi sooviga ning mina võtsin ühe 10a poisi soovi enda kanda. Ostsime kingid, pakkisime ning viisime koos kogumispunkti ära.

2021 aastal ütles Matu juba peale sünnipäeva, et tahab sellel aastal taas osa sünnipäevarahast heategevusse panustada. Sel korral tahtis lisaks lastele ka loomi aidata, nii et ostsime kassitoitu ning viisime Pesaleidjasse, kus saime ühtlasi loomadele ka tähelepanuga rõõmu valmistada. Ootasime ka kohaliku inglipuu üles panekut ning suundusime sinna esimesel võimalusel, ehk 4 päeva hiljem. Meie üllatuseks ootas meid aga ees suur pettumus. Kui eelneval aastal olid valikus nukud, puldiautod, rongiteed, mis on üsna rahakotisõbralikud ka lapse jaoks, siis sellel aastal oli puul alles täpselt 5 inglit. Lapsed olid vanuses 11-17 ja kõik soovisid robootika lego või robootikaga seonduvat. Sellel hetkel tekkis küll väga mõru maitse suhu, sest robootika on ikka päris kallis lõbu ja ma ei saaks lasta lapsel pool oma sünnipäevaraha kellegi teise kingi peale magama panna. Kõige soodsam robootika lego on Boost, mis on ka 140-180€ poodides, vahepeal suure soodustuse ajal saab 90€ kätte. Aga see on ikkagi natuke liiga kallis lõbu. Nii tulimegi väga pettunud ja mõru maitse suus sealt inglipuu juurest ära. Minu jaoks siiani müstika, et kuidas lastakse sellised soovid sinna üldse üles? On see inglipuu või kerjamiskuusk, et “Poogen-küsin-mida-tahan”. Ma saan aru, et vb see 11a veel ei saa raha väärtusest aru (kuigi ka seda raske uskuda, sest isegi mu 8a saab väga hästi aru), siis 15-17a võiksid ikka realistid olla ja aru saada, et tegemist pole müstilise jõuluvanaga, kes kõik soovid täidab, vaid tavaliste inimestega.

Ma ei teagi, kas keegi nende teismeliste ulmelised soovid täitis ka või jäid nad ilma kingita. Ma hästi ei tahaks uskuda, et kohalik vald enda kanda need kingisoovid võttis, nagu Maxima teeb. Mina leidsin lõpuks internetist hoopis ühe 4-lapselise üksikema, kelle perele me hea meelega Matuga koos kingid tegime ning kes seda ilmselgelt palju enam vajasid.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s